A GKI friss elemzése szerint a hazai lakásárrobbanás jelentős része az elmúlt két évre koncentrálódott.
4+4 évet kapnak a párok, hogy két gyerekük szülessen a 10 milliós CSOK-hitel fejében - ezt a családügyi államtitkár közölte az RTL Klub Híradójának kérdésére, aki azt is elismerte, hogy ez önmagában még kevés egy új otthonhoz. A fiatalok nagy részének további, piaci hitelre lesz szüksége, és a szülői házat is elzálogosíthatják.
A kétgyerekeseknek legalább 50 négyzetmétere lakást vagy 80 négyzetméteres házat kell vásárolniuk ahhoz, hogy megkapják a CSOK-ot. Továbbra is 2 millió 600 ezer forint vissza nem térítendő támogatás jár nekik, ehhez vehetik fel a 10 millió forintos kedvezményes kamatozású kölcsönt. Emellé persze még legalább ennyi önerőre és/vagy piaci hitelre is szükségük lehet.
Novák Katalin szerint előrelépés a kedvezményes kölcsön, de elismerte, önmagában kevés, hogy új otthonhoz juttassa a két gyereket vállalókat.
Ahol még nem született meg a 2 gyerek, ott 4+4 évet kapnak a párok a vállalt feltételek teljesítésére. Ha saját hibájukból nem teljesítik majd a vállalásukat, abban az esetben a jegybanki alapkamat ötszörösével kell majd visszafizetniük a kölcsönt.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.


"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


