A legtöbb ismert márka energiaitala tiltólistára kerül a 18 éven aluliaknak júniustól, de több koffeines termék is kimaradhat a tiltás alól - szabadon vehetnék őket...
Csökkent a hitelkártyák száma Magyarországon, mindemellett egyre okosabban használjuk kártyáinkat. Most olyan időszakban vagyunk, ahol könnyű megcsúszni, ezért fokozottan érdemes odafigyelni, hogy mire érdemes hitelkártyát használni és mire nem. Mutatunk néhány elérhető hitelkártyát is a piacról.
Többször foglalkoztunk az elmúlt időszakban a hitelkártyákkal. Egyik cikkünkbenazt jártuk körbe, hogy mik a hitelkártyák főbb tulajdonságai illetve mi alapján válasszunk magunknak plasztikot. Egy másik cikkünkben pedig annak jártunk utána, hogy mennyire tudatosan használják a magyarok a hitelkártyáikat, azaz a kártyahasználók mekkora része fizeti vissza időben, a kamatmentes perióduson belül havi tartozását.
Két szempontból is újfent érdekes a téma. Egyfelől, a jegybank statisztikái szerint 2017 I. negyedévében 1 311 158 hitelkártya volt kibocsátva hazánkban, tehát a magyar családok jelentős részét érinti a kérdéskör. Másik szemszögből viszont azért érdekes, mert régen nem szüntettek meg annyi hitelkártyát Magyarországon három hónap alatt, mint az elmúlt negyedévben, számszerűleg közel 62 ezret.
- árulta el a Pénzcentrumnak korábban az FHB Bank sajtóosztálya.
Mindenesetre, ahogy a lenti diagramon is látszik, a magyarok egyre tudatosabban használják hitelkártyáikat, hisz egyre többször használják azt vásárlásra, és egyre kevésbé készpénzfelvételre. Ez azért fontos, mert készpénzfelvételre a legtöbb hitelkártya esetében nem vonatkozik kamatmentes időszak, tehát a vásárlás napjától fizethetjük a havi 2,5-3 százalékos kamatot, melynek éves THM értéke a 40 százalékot is megközelíti.
Vásárolni pedig azért éri meg kártyával, mert legtöbbször valamilyen pénzvisszatérítéshez jutunk, és ha időben (tehát a türelmi időszak végére) visszafizetjük a teljes tartozásunkat, abban az esetben ez nekünk semmibe sem került, tehát olyan hitelt kaptunk, amiért még fizettek is nekünk.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A bankok sem járnak egyébként rosszul a hitelkártyával, különben nem ajánlanák. Egyfelől éves díjat szednek a kártyák használatáért, másfelől pedig sokan nem tudják visszafizetni a hitelkártya teljes kintlévőségét havonta, és ilyenkor bizony súlyos pénzeket kell kamatként kifizetniük.
Nézzük meg a Pénzcentrum hitelkártya összehasonlítójával, hogy a különböző bankok, milyen hitelkártya-ajánlatokkal rendelkeznek. A vastagabb kártyanevekre kattintva pedig már indíthatod is az igénylést. A CIB Bank CIB Café Hitelkártyája 0 forintos első éves kártyadíjjal csábítja az ügyfeleket, valamint 10 százalékos költésarányos visszatérítéssel, melynek a maximuma 10 ezer forint az akciós időszak alatt. A Budapest Bank Jóljáró kártyájának első éves díja 5 100 forint, ennek fejében 3 százalék jóváírást kapunk benzinvásárlás és 2 százalék visszatérítést élelmiszer-vásárlás esetén.
A Cetelemnél a Cetelem Klubkártyával való vásárlás után 1 százalék visszatérítés jár, de kedvezményprogramjuknak köszönhetően több elfogadóhelyen lehet 5-15 százalék kedvezményt is elérni, az éves díj pedig 2 990 forint. Az Erste Bank Max Hitelkártyája esetében ötezer forint csatlakozási bónusszal és 4 százalékos vásárlásarányos pénzvisszatérítéssel csábítják az ügyfeleket, igaz, ezt csak 3, általad megválasztott üzletkategóriában történő vásárláskor fizetik ki.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


