A pénzintézet hangsúlyozta, hogy a leállást nem kibertámadás okozta, hanem egy külső szolgáltató infrastruktúrájában fellépő hiba, amely a bank rendszereit közvetetten érintette.
Három hiteltípus esetében is óriási keresletre számít a bankszektor szeptemberben. Egy nagy lakossági bank kutatása szerint az iskolakezdés gyerekenként közel százezer forintba kerül, melynek egy részét hitelből finanszírozzák a szülők - írja ma reggel a Világgazdaság.
Csúcs hónapra számítanak a megkérdezett bankok a személyi kölcsönök piacán szeptemberben. A gyerek iskoláztatása fontos cél a családoknál, így erre szívesen vesznek fel hitelt. A szülők 18 százaléka nyilatkozott úgy a Budapest Bank felmérésében, hogy vett már föl hitelt iskolakezdésre, míg 37 százalék mondta, hogy szükség esetén megtenné.
A szeptembert a folyószámlahitel-keretek is megérzik. Szeptemberben jó néhány milliárd forinttal többel fogunk tartozni a bankoknak, az augusztusi záróértékhez képest.
Az egyébként drága áruhitelek piacán a Cetelem és az OTP nulla százalékos kamatú hitelt nyújt szeptemberben bizonyos partnereiknél. Ezen a részpiacon is jó hónapra számítanak, igaz a decemberi áruhitllázat nem sikerül megszorongatni - írja a Világgazdaság.
-
Gyors, egyszerű, átlátható: digitális persely a Gránit Banktól (x)
Forintban és devizában is félre lehet tenni a vágyott célokra
-
A Gránit Bank ügyfelek közel 45 százaléka költségmentesen bankolt 2025-ben (x)
Jelentős részük pénzt is keresett bankszámlájával
-
A 2=3 akcióval a legkisebb turisztikai szereplők hitelfelvételi kedvét élénkíti a kormány (x)
2,5% kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







