A "helyi önazonosság védelméről" szóló törvény szigorú értelmezése szerint sem a Babaváró hitelt, sem a Munkáshitelt igénylők nem képeznek kivételt a beköltözési korlátozás alól.
Március elején lejárt a kilakoltatási moratórium, az elmúlt két hónapban 545 kilakoltatás történt - csaknem annyi, mint korábban egy év alatt.
A Magyar Nemzet a Magyar Bírósági Végrehajtó Karra hivatkozva azt írja, hogy a legtöbb esetben (255) bírósági határozat alapján lakoltattak ki tulajdonosokat, 244 esetben pedig bírósági végrehajtó árverezte el a lakást. De utcára került 39 önkényes lakásfoglaló is, és 6 olyan kilakoltatás is történt, ahol a bank eladta az ingatlant az adósa feje fölül.
Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtó Kar elnöke szerint a nagyszámú kilakoltatás annak köszönhető, hogy az elmúlt két évben a törvények és a moratóriumok védték a devizahiteleseket, a márciusban lejárt tiltás után pedig a végrehajtók sok leállított eljárást újraindítottak.
A testület szerint közel 15 ezer ingatlan vár árverésre, ebből 12 ezret már háromszor is kitűztek árverésre, de nem keltek el. Az Országos Bírósági Hivatal statisztikái szerint pedig mintegy 20 ezer le nem zárult devizahiteles ügy van országszerte a bíróságokon.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


