Az árréstop hatása már megjelent az áprilisi adatokban, hiszen az élelmiszerek ára 1,3 százalékkal mérséklődött a márciushoz képest.
A hiteligénylők gyakran csak a bankfiókban szembesülnek vele, hogy a kamatok mellett hányféle díjat számítanak nekik fel. A költségek többségét szinte mindenki ismeri, azonban van egy díj, amit nem mindig kérnek el a pénzintézetek. Nem árt ugyanis tisztába lenni vele, hogy akár a fel nem használt hitelkeret miatt is fizetnünk kell.
A hitelfelvevőknek a kamaton felül más, általában egyszeri díjat is meg kell fizetniük, ilyenek például a jelzáloghiteleknél az ügyvédi költségek, a földhivatali díj és az ingatlanbecslő díja, azonban ezen kívül több egyéb költséget is felszámolhatnak nekünk a bankok. Van azonban egy olyan díja a hiteleknek, amelyről kevés szó szokott esni.Mégis, mi ez a díj?
A hitelfelvétel előtt ritkán esik szó a rendelkezésre tartási díjról, pedig előfordul, hogy ezt is felszámolja nekünk a bankunk.
Mivel az igényelt hitelt bármikor felvehetjük, ezért a pénzintézet elkülöníti számunkra, azonban így nem tudja befektetni, így ezzel vesztesége lenne a fel nem használt összegen. A díj felszámításával azonban csökkenti ezt a veszteséget, vagyis bizonyos szempontból tovább hárítja azt az ügyfelekre.
Mekkora ez a díj?
A díj ugyan jellemzően nem hatalmas összeg, egy jelzáloghitelnél is pár ezer forintból megúszhatjuk, ha egy hónapon belül felhasználjuk a kölcsönt. Ennek ellenére érdemes kalkulálni vele, ha egy konkrét hitelösszegre van szükségünk. Az alábbiaktól függhet ugyanis a díj mértéke:
- Melyik banktól vesszük fel a hitelt,
- Milyen hiteltípusról van szó (személyi kölcsön, lakáshitel, folyószámlahitel stb.),
- Mekkora a kihasználatlan hitelösszeg,
- Mennyi ideig áll rendelkezésünkre az igényelt, ki nem használt hitelösszeg.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


