Minél nagyobb az önerő és minél rövidebb a futamidő, annál kisebb az Otthon Start hitel előnye.
Márciusban megkezdődik a devizahiteles elszámolások kézbesítése, ami után a törlesztőrészletek csökkennek. A lezárt szerződések esetén viszont az ügyfelek pénzt kapnak vissza a bankjuktól, de meddig kell megérkeznie az összegnek?
Hamarosan megkezdik a bankok a devizahiteles elszámolás megküldését, az értesítőknek márciusban és áprilisban kell megérkeznie az ügyfelekhez. A még élő szerződéseknél a tőketartozás (és ezzel együtt a törlesztőrészlet) csökken, a lezárt kölcsönszerződések esetén pedig (jellemzően) banki átutalással jutnak az összeghez az ügyfelek.
Az elszámolásból kiderül, mennyi pénzt kapnak vissza az árfolyamrés, illetve az egyoldalú kamatemelések miatt. Máshogy nyernek viszont ezzel a lezárt és még élő szerződéses ügyfelek:
- Az élő szerződések esetén májustól fizethetik az alacsonyabb törlesztőrészletet az adósok
- A leárt szerződéseknél (pl: végtörlesztett, lejárt) viszont a készhezvétel után 15 munkanapja van arra a banknak, hogy átutalja az ügyfélnek járó összeget
Mivel az értesítők március elseje és április 30. között bármikor megérkeznek, ezért nehéz megmondani, hogy pontosan mikor is kapják vissza a tisztességtelen elvonásokat az ügyfelek Az viszont kijelenthető, hogy legkésőbb május 22-ig megkapják a pénzt a lezárt szerződéses devizahitelesek.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


