Pénzcentrum • 2014. július 9. 18:12
Kóbor János devizahitele ritkaságszámba megy, kevesen vették fel ugyanis a kölcsönüket hozzá hasonlóan, japán jenben. A törlesztőrészletek emelkedése miatt az Omega frontembere annyira elkeseredett, hogy lemondóan nyilatkozott még az adósmentésről is.
Az Omega énekese, Kóbor János a Blikknek mesélt arról, hogy hat éve hatvanmillió forintot vett fel japán jenben, s noha mindig időben fizetett - még úgy is, hogy a kezdeti 300 ezerről 640 ezer forintra emelkedett a havi törlesztője -, hetvenmillióra kúszott fel a tartozása. Visszatörlesztette, amit tudott, a többit pedig átváltotta forintra.
10+1 fontos kérdés és válasz a devizahiteles csomagról - KATTINTS!
"Szerintem ez egy kilátástalan harc. Az ember ki van szolgáltatva a nagyvilágnak" - mondta lemondóan Kóbor. Én nyugtával dicsérném a napot. Majd ha kézzelfogható lesz a segítség, akkor örülök" - tette hozzá Kóbor.
Lenne miért bizakodnia Kóbornak is
Mint ismert, múlt hét pénteken szavazták meg a devizahitelesek mentőcsomagjának első lépését.A törvény lényege:
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- Az árfolyamrés semmis, helyette a devizahitelek folyósításánál és törlesztésénél is az MNB hivatalos árfolyamát kellett volna használni.
- Az egyoldalú szerződésmódosításokra (döntően kamatemelésekre) lehetőséget adó szerződési feltételek semmisek, kivéve, ha tisztességességüket a bankok a következő néhány hónapban bíróságon bizonyítani tudják (erre kicsi az esélyük).
- Mindez az összes lakossági devizahitelre és forinthitelre, valamint pénzügyi lízingszerződésre vonatkozik, kivéve a kedvezményesen végtörlesztőket és a Nemzeti Eszközkezelő által megsegített adósokat.
- A 2004. május 1-je után kötött, még élő szerződések és az elmúlt 5 évben lezárt szerződések esetében a folyósításig minden jogszerűtlenül felszámított összeg visszajár. A helyzet rendezéséig tilos a bankoknak kamatot emelni, a végrehajtásokat és a pereket felfüggesztik.
- A fentiek pontos elszámolásáról és a devizahitelek forintosításáról szóló törvényjavaslat várhatóan szeptemberben készül el.