A Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adatai szerint idén márciusban 17,81 milliárd forint volt az új babaváró hitelek szerződéses összege.
Hiába lazított a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a követelményeken, még mindig nehezen fogy a növekedési hitel. A feltételek folyamatos lazítása, szélesebb körnek teszi elérhetővé a programot - írja a Világgazdaság.
Bár már több mint féléve elindult a növekedési hitelprogram (NHP) második szakasza, még mindig nagyon kevés hitelt helyeztek ki ennek keretében a bankok. Az állomány növelésének érdekében a programot először az őstermelőkre és az üzleti célú ingatlanfejlesztésekre terjesztették ki. Az ügyfelenként felvehető maximális összeget 3 milliárdról 10 milliárd forintra emelték, illetve bevonták a finanszírozásba a lízingcégeket.
Hamarosan újabb lazítások várhatóak annak érdekében, hogy a jegybank szélesebb kört vonhasson be a programba. A forgóeszközhitelek maximális futamidejét egy évről háromra emelik. Engedélyezik majd a kereskedelmi ingatlanok bérbeadási célú megvásárlásának refinanszírozását is azokban az esetekben, ha az nem teljesítő vagy felmondott hitelhez kapcsolódik. Júniustól a faktoringot is beveszik a programba, és a beruházási hitelek lehívásának végső határidejét is kitolták fél évvel.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


