Márciusig több mint ötezer hitellel terhelt ingatlant jelöltek ki kényszerértékesítésre a bankok, ám a törvényben meghatározott kvótának így is csak nagyjából négyötödét használták ki. Az eszközkezelő pedig csak az adósok töredékén segíthet - írja a Világgazdaság.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) adataiból kiderül: az elmúlt fél évben alig több mint ötezer ingatlant jelöltek ki kényszerértékesítésre a hazai hitelintézetek.
A végrehajtásra kijelölt 5050 lakás 11,8 százaléka található Budapesten, 13,8 százaléka pedig Pest megyében, így ezek a területek számítanak a legfertőzöttebbeknek, de igen sok az érintett ingatlan a szegényebb régiókban is. Így például Szabolcsban, és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is.
A kényszerérétkesítésre kijelölt ingatlanok tulajdonosai pedig már csak a Nemzeti Eszközkezelő segítségében bízhatnak: viszont a frissen létrehozott társaság csak egy jól szabályozott adósi kör helyzetén segíthet, vélhetően a korlátos költségvetési források miatt.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


