Újfajta konstrukciót vezet be a magyar piacra a TakarékPont hálózat: a fiatal ügyfelek igényeire kialakított Király Hitel leginkább a lakás-előtakarékosságra hasonlít, hiszen a kezdeti megtakarítási időszakért cserébe alacsonyabb kamatra számíthatunk.
A TakarékPont hálózat mai közleménye szerint jó ideje vizsgálja az ügyfélfókuszában álló fiatalok pénzügyi szokásait. A csoport tavaszi Facebook felmérésének eredményeiből kiderült, hogy a legfiatalabb ügyfelek kitartóan takarékoskodnak egy-egy cél elérése érdekében, ugyanakkor máshogy állnak a pénzügyekhez, mint szüleik, vagy nagyszüleik korosztálya. A megkérdezettek jelentős része megtoldaná meglévő megtakarításait egy kisebb havi fix összeggel egy kedvező hitellehetőség elérése érdekében, melynek felvételére eddig életkoruk, illetve jövedelmük miatt nem volt lehetőség.
Az eredmények alapján kiderült az is, hogy a kutatásban résztvevők harmada nyitott lenne rá, hogy céljai megvalósításához meglévő megtakarításai mellé akár egy kisebb összegű banki hitelt vegyen igénybe.
A piackutatás eredményeire válaszul vezette be a hálózat a közelmúltban a Király Hitel elnevezésű termékét, amely egyesíti a megtakarítás és a szabad felhasználású kölcsön előnyeit. A termékkel a fiatal (14 évesnél idősebb) ügyfelek kedvező kamatozás mellett takaríthatnak meg jövőbeni kiadásaikra, a megtakarítási időszak végén pedig a szokásosnál egyszerűbb hiteligénylési feltételekkel és kedvező kondíciókkal juthatnak a Király Hitelhez. A takarékoskodás akár 14 éves kortól is megkezdhető (a törvényes képviselő, mint adóstárs bevonásával).
Az igényelhető kölcsön mértéke a havi megtakarításokból összegyűlt összeg és a tervezett jövőbeni kiadás különbözete, a futamidő pedig úgy kerül meghatározásra, hogy a hitel törlesztő részlete megegyezzen a megtakarítási időszakban vállalt havi befizetéssel, így az igénylő havi pénzügyi terhei nem növekszenek (az utolsó részlet kivételével).
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
"Nincs tudomásunk róla, hogy jelenleg ekkora felvehető hitelösszeggel kínálna még pénzügyi szolgáltató ehhez hasonló szabad felhasználású terméket fiatalok részére a piacon. A keresleti oldalt pedig a felmérések alapján is adottnak látjuk egy ilyen típusú konstrukció értékesítéséhez" - mondta el a termék kapcsán Brezina Szabolcs, a TakarékBank ügyvezető igazgatója. "És olyan termék sincsen a pénzügyi szolgáltatók termékpalettáján, amely esetén a havi megtakarítás összege megegyezik a hitel jövőbeni havi törlesztő részletével, pedig éppen ez vetíti előre, hogy a törlesztési képesség és hajlandóság várhatóan megfelelő lesz az ügylet esetén." - tette hozzá.


"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


