Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője a Magyar Televízió Este című műsorában elmondta, hogy a bankoknak, a pénzügyi lízingcégeknek és a biztosítótársaságoknak kell bankadót fizetniük, a takarékszövetkezeteknek nem - írja a Napi Gazdaság.
Az évi 200 milliárd forint befizetésének alapjairól és mikéntjéről még tárgyalnak a pénzügyi vezetők és a nemzetgazdasági miniszter, az összeg a költségvetésbe folyik majd be.
Ez nem egy megcímkézett összeg lesz - mint ahogyan több európai ország tervei közt szerepel -, tehát nem egyetlen célra kívánja felhasználni a kormány, hanem például a foglalkoztatás növelésére vagy a gazdaság élénkítésére - mondta a szóvivő.
A szektor említett szereplőit arra kéri a kormány, hogy vegyék ki jobban a részüket a közteherviselésből, ennek eszköze lehet a bankadó. Míg az EU országaiban csak később, addig Magyarországon akár már júliusban bevezethetik a különadót.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


