Portfolio • 2009. szeptember 8. 11:55
Korlátozná a pénzintézetek döntési szabadságát, és félő, hogy a jobban teljesítő munkatársakat ösztönözné a kilépésre a bankárprémiumok tervezett megzabolázása - adja hírül a brit és a német bankszövetség aggodalmait a Bloomberg.
A G20-as országok pénzügyminisztereinek három nappal ezelőtti londoni találkozóján a miniszterek és a központi bankárok egyetértettek abban, hogy a bankári fizetések területén változtatásokra van szükség, és nem zárták ki globális irányelvek bevezetését sem. A részletes javaslatokat a szeptember 24-25-én esedékes pittsburghi G20 csúcstalálkozón tárgyalják az érintett országok állam- és kormányfői. A megbeszélések középpontjában a rövid távú kockázatok megelőzése érdekében tervezett lépések lesznek.
A pénzügyi vezetők egyöntetűen rákényszerítenék a bankokat, hogy fizettessék vissza az alkalmazottaikkal a később bedőlt ügyletek után fizetett prémiumokat. Megoldás lehetne továbbá, hogy csupán a hosszú távú teljesítmények után, az ügyletek kifutását követően folyósítsák az üzletkötők jutalékait.
A brit bankszövetség szkeptikus a visszafizettethetőséggel kapcsolatban. Egyes emberek esetleg már elhagyták a céget, mások talán már a prémiumot fizető bank országából is távoztak mire a visszautaltatásra kerülne sor. Emellett az is előfordulhat, hogy időközben a bankár már elköltötte a fizetését - nyilatkozták.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A 220 bankot tömörítő német bankszövetség a fizetési plafonok bevezetése ellen tiltakozik. Álláspontjuk szerint az ehhez hasonló kérdésekben a vállalatoknak önállóan kellene dönteniük. Manfred Weber, a szervezet vezetője szerint nem az a fő feladata a szabályozóknak, hogy egyszerűen több szabályt gyártsanak, hanem a rendszer jobbá és megfelelően végrehajthatóvá alakításán kell dolgozniuk.
Piaci szereplők, köztük az amszterdami székhelyű Darwin Platform alapkezelő alapítója és vezérigazgatója, Clayton Heijman szerint is elvándorlás következhet be a pénzintézetektől más pénzügyi intézményekhez, például az alapkezelőkhöz. Mindenki, aki tehetséggel és vállalkozó szellemmel bír, ott fogja hagyni a bankokat - nyilatkozta a Bloombergnek.