Miközben a sajtó, a szabályozó szervezetek, és a politikusok világszerte egyaránt a felelős költekezésre próbálják meg rábírni a lakosságot, az állam által megmentett - és mostanra nagyrészt állami tulajdonba került - Lloyds TSB hitelkártyája kaszinózásra is használható.
A bank által körbeküldött levél szerint a kártyatulajdonosok a hitelkeret ötven százalékáig vehetnek fel készpénzt, vagy végezhetnek készpénzhez kötődő tranzakciókat, mint amilyen a valutavásárlás, a szerencsejáték, vagy zsetonok vásárlása egy kaszinóban. A Lloyds az ilyen jellegű tranzakciókért 24,9 százalékos éves kamatot számol fel - miközben a brit alapkamat mindössze fél százalék.
A munkanélküliséggel és háztartási eladósodottsággal küzdő országban hamar kitört a botrány a hír hallatán, hiszen a legtöbben nem erre számítanának egy magát felelősnek kikiáltó pénzintézettől. A Lloyds szóvivője szerint azonban a szerencsjáték pusztán a készpénzforgalomhoz köthető tevékenységek egyike, melyért külön kamatot számolnak fel, ezért kellett feltüntetni az ismertetőben. Azt azonban elismerték, hogy tényleg úgy tűnhet, mintha bátorítanák az ügyfeleket az efféle tevékenységre.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


