Újabb adóssegítő csomaggal állt elő tegnap a brit miniszterelnök, aki mögé ezúttal a nagybankok is felsorakoztak, nekik ugyanis egyáltalán nem rossz a bevezetésre kerülő elképzelés. De akkor miért is érné meg az ügyfeleknek? Gyakorlatilag semmiért, csak kényszermegoldásról beszélhetünk.
A tervek szerint azok az ügyfelek, akik elveszítik állásukat és legfeljebb 400 000 fontnyi jelzáloghitellel rendelkeznek, akár két évig is élhetnek törlesztésmentesen. A megoldás egyetlen szépséghibája, hogy ehhez "csak kamat" konstrukcióra kell váltaniuk, melynél gyakorlatilag a kamatba van beárazva minden egyéb költség, ez a kamat pedig az átmeneti két év alatt is a teljes fennálló adósságra ketyeg!
Ha ehhez még azt is hozzávesszük, hogy a szigetországban a Bank of England kimutatása szerint két hónapja már 500 000-en mondhatták el magukról, hogy többel tartoznak még a banknak, mint amennyit ingatlanjuk jelenleg ér, akkor joggal vetődik fel a kérdés: miért éri meg egyáltalán törleszteni? (A moneysavingexpert.com legfrissebb kutatása egyébként már több mint 1 millió olyan jelzáloghitelről számol be, ahol az ingatlan értéke elmarad a fennálló adósság értékétől, a probléma így a korábban bejelentettnél is nagyobb lehet.)
Az ingatlanárak átlagosan 14%-kal csökkentek egy év alatt Nagy-Britanniában, így alakulhatott ki a jelenlegi kedvezőtlen helyzet, hiszen a legtöbben magas finanszírozási arányú hiteleket vettek fel, olykor eleve többet, mint amennyit az ingatlan ért, a bankok ugyanis áremelkedésre számítva engedték ezt a válság kirobbanása előtt.
A legújabb mentőprogramhoz az HBOS, a Nationwide, az Abbey, a Lloyds, a Northern Rock, a Barclays és az HSBC is csatlakozott. Számítások szerint reálisan 100 millió fontos kárt okozhatnak majd a két éves törlesztésmentességgel való visszaélések.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


