Az USA kormánya, látva az elmúlt napok banki és egyéb vállalati részvényeinek lavinaszerűen zuhanó árfolyamait, fontolóra vette a banki hitelek állami garanciájának, és a betétek 100 százalékos védelmének bevezetését - igaz utóbbit csak átmeneti jelleggel.
A hírt a Wall Street Journal tette közzé a mai napon, hivatkozva a Fehér Ház szóvivőjének nyilatkozatára, miszerint az USA fontolgatja, hogy követi a brit példát, ahol szerdán bejelentették, 50 milliárd fontnyi (16 262 milliárd forint) mentőcsomagot biztosítanak a válságtól megroggyant bankok számára, és további 250 milliárd font (81 310 milliárd forint) értékben támogatják hiteleik refinanszírozását. Mindezt persze saját részvényekért cserébe, ami tehát állami tulajdonszerzést jelent a vállalatokban.
Ha az USA valóban követi ezt a példát, az bizonyos értelemben hátraarcot jelentene az amerikai pénzügyminisztérium korábbi kijelentéseihez képest, hiszen kifejezetten ellenezték idáig a direkt állami tulajdonszerzést a bankokban.
A véleményváltozás mögött persze a tőzsde folyamatos esése húzódik meg, az S&P 500 csütörtökön például 7,6 százalékot, a japán Nikkei 11 százalékot zuhant, de persze a többi nap sem telt derűsebben a tőzsdei cégek számára.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


