Az Európai Bizottság tavaly augusztusban, a hitelválság kirobbanása után elkezdte kidolgozni a tőkemegfelelési direktívát (CRD), ami több technikai változtatást is tartalmaz a bankok kockázatvállalási lehetőségeit illetően - írja a Napi.
Azóta viszont több bank csődbe ment, ami további szigorítást indokol. A javaslatok között szerepel az értékpapírok újracsomagolásának korlátozása, ami a továbbértékesített követelések minimum 5 százalékának megfelelő tartalék képzését írná elő. Korábban 15 százalékot javasolt a bizottság, a bankok szakmai szervezetei azonban ezt megvétózták.
Szintén maximalizálná a más bankoktól felvehető hitelek nagyságát a direktíva, méghozzá a saját források 25 százalékában, vagy 150 millió euróban - a kettő közül a szigorúbb korlátot alkalmazva. Ez legkevésbé Nagy-Britanniának tetszik.
A több tagországban tevékenykedő bankoknak pedig minden egyes érintett országban ellenőrzőtestületet állítana fel, azonban a végső szót az anyaország kapná a tőkemegfelelési követelmények meghatározásakor.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


