Minél nehezebb helyzetbe kerül valaki, annál kiszolgáltatottabbá válik, kapva kap ugyanis minden segítség után. Nincs ez másképp a bajbajutott amerikai jelzáloghitel adósok esetében sem, így szinte természetesnek vehetjük a csalók megjelenését. A kiutat kínálók többsége átjátssza hozzá közel álló "befektetőnek" az ingatlan tulajdonjogát, aki pedig ebbe nem egyezik bele, annak egyszerűen meghamisítják az aláírását.
19 személy ellen folyik jelenleg vizsgálat Dél-Kaliforniában, a vád szerint ugyanis több mint 100 ingatlan tulajdonjogát szerezték meg kétségbeesett adósoktól. Áldozatok akadnak szép számmal: Kalifornia, Oregon, Washington és Nevada mellett további 14 államból is érkeztek bejelentések. A csalók 20 évig terjedő börtönbüntetésre számíthatnak.
Az Operation Homewrecker nevű vizsgálatban az FBI mellett az adóhatóság is közreműködik. Az ingatlanokhoz kapcsolódó csalások egyre több munkát adnak a hatóságoknak idén ugyanis várhatóan mintegy 60 000 gyanús hitelügyletet jelenthetnek a bankok, míg 2005-ben ez az érték csupán 28 000 volt.
A jelenlegi ügy vádlottjai 2004 január 1-je és 2006 március 14-e között ajánlották fel segítségüket több nehéz helyzetbe sodródott lakáshitel adósnak. Azzal hitegették a tulajdonosokat, hogy segítségükkel elkerülhetik a végrehajtást és amellett hogy csökken a törlesztőjük még némi pénzhez is juthatnak. Az ügylet során általában megjelent egy külső "befektető", akinek a nevére került az ingatlan, az adós így neki fizetett lakbért, mely alacsonyabb volt a törlesztőrészletnél. Végül persze a segédkezők eladták a bajbajutott feje fölül az ingatlant.
Akadt olyan eset is, melyben az adósvégig azt hitte hogy refinanszíroz, miközben gyakorlatilag eladta az ingatlanját annak ellenére, hogy mindvégig kikötötte: nem íratja másra a lakást. A tulajdonjog átruházási szerződésen ezért meghamisították az aláírását, így végül hosszas pereskedés után visszakerülhetett a nevére az ingatlan.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


