Leminősítette a Wizz Air légitársaság holdingvállalatát a Fitch Ratings.
Tíz éves csúcsra emelkedett januárban a minimum 2 hónapja késedelmes autóhitelek aránya az Egyesült Államokban a Fitch Ratings adatai szerint. A számok megerősítik, hogy a fogyasztói hitelezés területén egyáltalán nincs minden rendben.
Az adatok szerint az első osztályú (prime) és a másodlagos (subprime) autóhitelek esetében összesen 0,77%-os a minimum 60 napos késedelemben lévők aránya. Ez az érték decemberről 12%-os, az előző év azonos időszakához képest pedig 44%-os emelkedésnek felel meg.
A subprime szegmensben az arányszám 1997 óta először haladta meg a 4%-os szintet, 4,03%-ot ért el januárban, mely decemberhez képest 10, az előző év azonos időszakához képest pedig 43%-os növekedést jelent.
Intő jel lehet, hogy egyre többen vannak, akik már nem csak a túlértékelt ingatlanuk hiteleit és hitelkártya tartozásaikat nem tudják fizetni, hanem az autórészlet is gondot okoz nekik, hiszen a hitelezői gyakorlat ebben a szegmensben is túlságosan fellazult az utóbbi időben.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


