A 2007. évi duplázás után az idén a tervek szerint megkétszerezi, 32 milliárd forintra növeli szerződéses portfólió-állományát az OTP Lakáslízing Zrt. - jelentette be Dr. Dunavölgyi Mária, a társaság vezérigazgatója. A vállalkozás 2007-ben már ledolgozta az induláskori veszteségeit, idén már kitermeli működési költségeit.
A lízingvállalkozás, amely 2006 elejétől elsőként kezdte el Magyarországon a lakáslízing termékek értékesítését és elsőként nyújtott a piacon - új lakás esetében - önerő nélküli finanszírozást, jelenleg is a lakáslízing-piac vezető szereplője, 2007-es 16 milliárdos portfoliójával piaci részesedése meghaladja az 50 százalékot. A társaság szerződéseinek száma 2007-ben megnégyszereződött, jelenleg már több, mint 1300 szerződést kezelnek. A partnerek 91 százaléka lakossági ügyfél, ám az elmúlt év során dinamikusan növekedett a vállalati szerződésállomány is.
Az OTP Lakáslízing termékeit sikeresen integrálták az anyabank hálózatába, így azok több mint 300 OTP bankfiókban és az OTP Bankkal leszerződött több mint 1000 partnernél elérhetőek.
A társaság az indulása óta, így tavaly is fő innovátora volt a lakáslízing-piacnak, a lízingtársaságok közül elsőként (és mindmáig egyedüliként) kínál például japán jen alapú lakáslízinget is.
A lakáslízingről
A lakáslízing a lakás finanszírozás olyan formája, ahol a finanszírozó a tulajdonjogot a futamidő végéig, illetve az esetleges előtörlesztésig fenntartja magának. Míg a hitel esetében az ingatlanra bejegyzett elidegenítési és terhelési tilalom a finanszírozó fedezete, addig a lízingnél maga a tulajdonjog. Ez számottevően csökkenti a finanszírozó kockázatát is.
Gyakorlatban a lízingcég adásvételi szerződéssel megvásárolja a lakást az eladótól és egy lízingszerződéssel lízingbe adja a lízingbevevőnek, akire a tulajdonjog a teljes törlesztés megtörténtével száll át.
Minden más szempontból a lakáslízing a lakáshitellel teljesen megegyező, az ügyfelet ugyanazok a jogok és kötelezettségek illetik meg, mint a lakáshitelnél.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Tehát :
• a lakás bérbe adható,
• lízingdíj átvállalással eladható (ugyanúgy, mint a jelzáloggal terhelt lakás, de vagyonátruházási illeték fizetése nélkül),
• elő- és végtörlesztési lehetőség van.
Nem fizetés esetén az ügylet kezelése ugyanúgy történik, mint a lakáshitelnél:
Amennyiben nincs mód átütemezésre, a lakás lízingdíj átvállalással vagy anélkül értékesíthető, utóbbi esetben a lízingcég a befolyt összegből a tőketartozásra tart igényt, az efölötti rész az ügyfelet illeti.
Főbb termékelőnyök
- Új lakások (nyílt végű pénzügyi lízing) esetében jelentősen olcsóbb, mint az ugyanolyan kondíciójú lakáshitel, mert közel 20%-kal kevesebb a kamatköltség, hiszen az ÁFÁ-ra nem kell kamatot fizetni. (Lakáslízing esetében állami támogatás, pl. szoc. pol ugyanakkor nem vehető igénybe.)
- Új lakás esetén akár a piaci érték 100%-a is megfinanszírozható.
- Akár épülőfélben lévő lakás is finanszírozható, függetlenül az építkezés finanszírozó bankjától.
- Nincs felső életkorhatár, így bármilyen korú ügyfél lízingelhet akár a maximális 25 éves futamidőre is.
- A futamidő végén szabad tulajdonos kijelölési lehetőség (új lakás) esetében.
- Jövedelem alapon vagy tisztán fedezet alapon is (jövedelem igazolás nélkül) elindítható az ügylet.
- A hitelbírálatnál munkáltató által leigazolt és egyéb, más forrásból származó jövedelmet egyaránt figyelembe veszünk.
- Társszerződő bevonása lehetséges.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


