Számos cikkben hírt adtunk már arról, hogy hogyan kell helyesen, vagyis alacsony költségekkel használni egy hitelkártyát. Szinte minden frissen szabad forráshoz jutó hitelkártyás úgy gondolja, hogy ő, a többséggel ellentétben, teljesen ingyen fogja használni a bank pénzét. Ez rendben is lenne, ameddig ő kontrollálja a fizetendő díjakat. De mi van akkor ha bejelentés nélkül emelkedik a fizetendő összeg?
Egy amerikai bankigazgató most emelte fel hangját a hitelkártya használók érdekében, ugyanis szerinte joguk lenne a elutasítani a díjak emelését, és biztosítani kellene a számukra egy lehetőséget az összeg eredeti díjakkal történő visszafizetésére.
A hazai bankok által szolgáltatott adatok szerint a hitelkártya-birtokosok 70 százaléka évente legalább egyszer, de leginkább többször megcsúszik a fizetéssel és jó ügyfélhez méltóan kamatot fizet a bank felé. A 2006-os adatok azonban arról tanúskodnak, hogy az ügyfelek az korábbi évektől eltérően egyre kevésbé veszik komolyan a figyelmeztetéseket: manapság szinte minden ötödik hitelkártyával elvégzett művelet készpénzfelvétel, ami lényegesen több pénzbe kerül.
Egy korábbi cikkünkből kiderül, hogy az MKB Banknál az ügyfelek mintegy 50%-a a kártyahasználat első félévében odafigyel a pontos visszafizetésre, így kihasználja a kamatmentes lehetőséget, majd átesik a rulírozó kategóriába (nem rossz üzletet jelentve a banknak).
Vagyis itthon is váratlanul érné az ügyfeleket egy értesítés nélküli, nagyobb összegű emelés, sőt, az sem elképzelhetetlen, hogy számos kártyabirtokos már nem tudná fizetni a megnövekedett plusz kiadásokat.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az amerikai jegybanknak már fontolgatja a türelmi idő bevezetését, vagyis azt, hogy a díjak emelése előtt 45 nappal az ügyfelet mindenképpen értesíteni kell, ami lehetővé tenné a hitelkártya használóknak a megelőző intézkedések megtételét. Ez alatt az idő alatt a tartozás visszafizetésére, vagy új, alacsonyabb díjjal rendelkező számla nyitására is lenne lehetőség.
Ezzel a kártyahasználók sokkal könnyebben tudnák tervezni a kiadásaikat, és nem érné váratlanul őket egy esetleges emelés.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


