A közelmúltban komoly licitverseny alakult ki az életjáradék-piaci szereplők között, mely elsősorban a kezdeti kifizetés arányának feljebb tolódásában érhető tetten. A 3 nagy piaci szereplő korábban 20, később 25, ma pedig már általánosan 33%-át fizeti ki kezdőrészletként az ingatlannak - írja a Napi.
Az agresszív piacszerzési kényszerre utal, hogy a nagyok közül már ketten is hajlandóak 40% feletti kifizetést ajánlani a 70 éven felüli szerződőknek.
Fontos persze kiemelni, hogy a magas kezdő kifizetés magát a járadékelemet csökkenti, így akár jogilag aggályos is lehet, hiszen bújtatott adásvételi szerződésnek minősülhet. A kezdő kifizetés emelkedésével a járadék összegek gyakorlatilag csak a lakásfenntartásra elegendőek, mely az új tulajdonos érdeke. A járadékszolgáltatás minimum összegét viszont a készülő jogszabály sem fogja előírni.
A piaci szereplők egyetértenek abban, hogy a verseny a kezdőrészlet emelése és az ehhez szükséges korhatár csökkentése irányába halad. A maximális kezdőrészlet még vállalható határa a szakértők szerint 50% körül van.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


