A verseny további erősödésére számítanak a hazai bankok a lakáshitelek árában, valamint konstrukciójában az ingatlanadó 2008-as bevezetése kapcsán - derül ki a Világgazdaság összeállításából.
Az MKB véleménye szerint az új adónem nem változtatja majd meg a magyar mentalitást, mely a tulajdonszerzést helyezi a központba, így nem valószínű, hogy előtérbe kerülne a bérlés. Ennél sokkal nagyobb az esélye annak, hogy megindul a trükközés, így például a céges ingatlanok szélesebb kihasználása. A főbb innovációs irányokat a magasabb önerő és a gyorsabb hitelhez jutás jelentheti a megszokott árverseny mellett.
Az Erste Bank az ingatlanadó kapcsán a lakásvásárlások dinamikájának csökkenésével számol. Az új adó hatása elsősorban azt a réteget érinti majd, akik albérletből szeretnének kiköltözni és nagyságrendileg a bérleti díjjal megegyező mértékű törlesztést tudnának vállalni, a vagyonadó azonban túlzott terhet jelentene számukra. Az ingatlanlízing felfutását eredményezheti, ha a céges tulajdonú lakásokra nem, vagy csak kisebb mértékben vonatkozna az új adó, mint a magántulajdonúakra.
A K&H szerint az ingatlanpiacon a kisebb lakások felé tolhatja el a keresletet az ingatlanadó.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


