Számtalanszor beszámoltunk már a bankkártyás csalások különöbző módozatairól és többnyire külföldi esetek kapcsán bemutattuk, mire érdemes odafigyelni, hogy ne váljunk áldozatokká, a Népszabadság írása azonban rávilágít arra, hogy a veszélyek itthon is leselkednek ránk!
2004 elejétől 2005 áprilisáig több németországi szálloda POS-termináljába épített be egy magyar illetőségű bűnbanda a kártyaadatok rögzítésére alkalmas eszközöket, majd az adatok segítségével a kártyákat később klónozták, vásároltak velük és végül hazánkban értékesítették az árut.
Tavaly nyáron összehangolt rendőrségi akciósorozat keretében fogták el a banda legtöbb tagját hazánkban és Németországban.
A hatóságok nyilvántartása szerint évente mintegy félmilliárdos kárt okoznak hazánkban a bankkártyacsalók a kártyakibocsátóknak és elfogadóhelyeknek, a valós érték azonban minden bizonnyal ennél jóval magasabb, hiszen a bankok inkább kártalanítják ügyfeleiket és a rendőrség nem is értesül az esetek többségéről.
Hazánkban az OTP már alkalmazza automatáiban a kártya behúzásakor a rezegtetést, melynek segítségével meg lehet akadályozni az idegen olvasók működését, ahogy arról korábban beszámoltunk. Az igazi megoldást a legtöbb szakember a chipkártyák elterjedésében látja.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


