Érdekes fejtegetést olvashatunk a mai Magyar Hírlapban a teljes hiteldíj mutató témakörében, így érdemesnek látjuk, hogy felhívjuk Olvasóink figyelmét néhány igen fontos részletre.
Tapasztalatok szerint a legtöbben arra panaszkodnak, hogy a futamidő végén még százezreket kell kell fizetni, holott minden törlesztőrészlet rendezésre került. A legtöbben az autóhitelezésben használt mutatókat kifogásolják, mondván a valóságban nem 0%-os a THM. Nem árt persze tudni, hogy a panaszok az esetek többségében alaptalanok, hiszen a THM tartalmát egy 1997-es kormányrendelet szabályozza, melynek értelmében a következő tételek kimaradtak az indikátorból:
- késedelmi kamat
- a futamidő meghosszabbításának költsége
- olyan fizetési kötelezettségek, melyek a szerződésben vállaltak nem teljesítéséből származnak
- biztosítási és garanciadíjak
- átutalási díjak
Ha jobban belegondolunk, a fenti tételeket meglehetősen nehéz lenne egy-egy konstrukció esetében tervezni, ha pedig valaki nem teljesíti a szerződési feltételeket (amiket ugye el figyelmesen kellene olvasni), az ne lepődjön meg a plusz költségek láttán...
A PSZÁF szóvivője szerint is a fogyasztók figyelmetlenségéből adódik a legtöbb félreértés, akadnak persze jogos panaszok is.
Többször felvetődött már az egy évnél rövidebb futamidejű hitelek problémája is, melyek esetében a legtöbb szolgáltató kétféle THM-et is közzétesz, mondván hogy a törvényileg rögzített számítás torzít. A felügyelet álláspontja szerint azonban a mutató jó, mivel tükrözi a pénz időértékét. (Ugyanazon összeget korábban visszafizetni „drágább”, mivel későbbi fizetés esetén befektethettük volna és hozamot termelhetett volna...)

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


