A napkitörések nem csillapodtak, így újabb nagyenergiájú részecskefelhő érte el a Földet hétfő hajnalban, melynek hatására az égi jelenség nálunk is láthatóvá vált.

Idén negyedjére is feltűnt Magyarországon a sarki fény: itt láthattuk a csodás égi jelenséget

2024. május 6. 13:02

A napkitörések nem csillapodtak, így újabb nagyenergiájú részecskefelhő érte el a Földet hétfő hajnalban. Továbbra is igen aktív a Nap felszíne, ezt bizonyította az elmúlt hetekben, hónapokban is – számolt be róla az Időkép.

Még mindig nem nyugszik központi csillagunk, így ennek hatására az elmúlt 24 órában két X-osztályú napkitörés is történt - közölte vasárnap az előrejelzéseket a SpaceWeatherLive.com. Ugyanakkor ez azt is jelentette, hogy a nagyenergiájú részecskefelhő hétfőn, azaz május 6-án hajnalban érte el a Földet.

Az ilyen jelenségek hatására a magasabb szélességeken látványos sarki fény alakulhat ki, mely akár hazánk égboltján is felderenghet, ugyanis az előrejelzések szerint a közepes szélességi körökön is elérheti a Kp-index értéke az 5-ös erősséget.

A napkelte előtti órákban idén már negyedik alkalommal pillanthattuk meg hazánk egén a sarki fényt.

A felhőzet szempontjából sokfelé szerencsés volt a helyzet: az ország nagy része fölött kevés volt a felhő az égen a mai napkeltét megelőző pár órában, azonban elsősorban északnyugaton és északon volt felhősebb lehet az ég.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. augusztus 13. szerda
Ipoly
33. hét
EZT OLVASTAD MÁR?