Egy hófehér, gigászi galamb keltett feltűnést Szekszárd belvárosában – a videó tanúsága szerint kétszer akkora, mint a körülötte tipegő városi társai.

Csütörtöktől határozatlan időre leállítja a nagyolvasztóját a Dunaferr. A hírt kedd reggel, egy gyárvezetői értekezleten jelentették be – írja a Hvg.hu több hírforrásra és az Argusmedia.com-ra hivatkozva.
A Dunaferr felszámolását tavaly decemberben rendelte el a Fővárosi Törvényszék. A felszámoló Honoratior Kft. 9,6 milliárd forintos minimálárat szabott meg a 3500 embert foglalkoztató acélműért. A dunaújvárosi acélmű eladását kevesebb mint egy hónapja jelentették be: a Liberty Steel 55 millió eurós (nagyjából 20,9 milliárd forintos) ajánlatot tett. A Hvg.hu azt írja, hogy a nagyolvasztó leállítása több területet is érint a cégen belül, a változás nagyjából ezer ember munkájára van közvetlen hatással. A lap úgy tudja, hogy azzal indokolták a leállást, hogy a jelenlegi világpiaci árak mellett nem lehet nyereségesen végezni a gyártást.
Az, hogy pontosan mi lesz, és meddig tart a leállás, egyelőre nem világos.
A bizonytalanság viszont tovább nő a Dunaferr körül, aminek egyik eredménye lehet, hogy egyre többen felmondanak és keresnek másik munkát. A Liberty Steelnek egyébként nincs egyszerű dolga. A Dunaferr a legutóbbi információk szerint 500 milliárd forintos tartozást halmozott fel, és annak a cégnek, amely felvásárolta, nemcsak a vételárat kellett kifizetnie, de legalább 37 milliárd forintnyi azonnali befektetés is szükséges ahhoz, hogy a Dunaferr visszakapja az elveszített környezetvédelmi engedélyeit.
A Dunaferr megmentésében egyébként aktívan részt vett a kormány is: az egydolláros Liberty Steellel már februárban tárgyaltak, de szintén februárban jelentették be, hogy az állam fél évig fizeti a Dunaferr dolgozóinak bérét.

Retró névvel magyar drogérialánc hódít vidéken, Budapesten viszont nyoma sincs: itt nyílt új üzletük
Sokak örömére hivatalosan is megnyitotta kapuit Szekszárd belvárosának legújabb üzlete: az Arany János utcában, a korábbi Rossmann helyén kezdte meg működését az Azúr drogéria.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


