13 °C Budapest
Az elkövetők lenyomták a drótkerítést, majd a furgon rakterébe pakoltak 39, összekötözött fenyőfát. A fákat ezután Ausztriában értékesítették, a pénzt pedig elosztották.

39 fenyőt lopott el két férfi: közel 400 ezer forintos kárt okoztak ezzel

2022. június 21. 09:30

A vádirati tényállás szerint a 38 éves férfi és ismeretlenül maradt társa 2021 decemberében, karácsony előtt egy Csorna melletti településről 39 fenyőfát loptak el - írja közleményében a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség.

A férfi társával a munkáltatója által használatra átadott furgonnal hajtott éjszaka a telephelyre, ahol a karácsonyra való tekintettel fenyőfákat is tároltak. Az elkövetők lenyomták a drótkerítést, majd a furgon rakterébe pakoltak 39, összekötözött fenyőfát. A fákat ezután Ausztriában értékesítették, a pénzt pedig elosztották.

Az ellopott fenyők értéke közel 400 ezer forint volt, ami nem térült meg.

A férfit az ügyészség lopás vétségével vádolja. Vele szemben két évig terjedő szabadságvesztés büntetés is kiszabható, valamint az ügyészség indítványozta, hogy a bíróság érdemben bírálja el a sértett polgári jogi igényét. A nyomozást az ügyben a Csornai Rendőrkapitányság munkatársai folytatták le, míg az érdemi döntést várhatóan a Csornai Járásbíróság fogja meghozni.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. május 24. szombat
Eszter, Eliza
21. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. május 24. 17:37