A Standard & Poor's arra figyelmeztet, hogy a vártnál gyengébb gazdasági növekedés fokozza a költségvetési kockázatokat, többek között Magyarországon is.

A Dunántúlon, Pápa és Győr között a 83-as főúton az útépítési munkálatok során korszerű útszakaszt, gyorsforgalmi csomópontokat, hidakat és reptéri bekötőutat építenek.
A 83-as főúton Pápa és Győr között megépül hat darab különszintű csomópont, valamint 23 darab híd. Mindezek mellett egy bekötőút is kiépül, amely a pápai repülőteret csatolja be a 83-ashoz, írja a magyarepitok.hu
A dunántúli projekt egy balesetveszélyes és rossz nyomvonalvezetésű utat vált ki, ugyanakkor a pápai repülőtér is gyorsforgalmi kapcsolatot nyer.
A portál szerint a projekt jelentőségét többek közt az adja, hogy egy rendkívül balesetveszélyes és rossz nyomvonalvezetésű út helyett, 2x2 sávos fizikai elválasztással, új nyomvonalon, különszintű csomópontokkal, 110 km/h megengedett sebességre kialakított főút létesül. A régió számára további fontos fejlesztésként a pápai repülőtér gyorsforgalmi kapcsolatot nyer a most négysávosodó 83-as és a Győrnél elhaladó M1-es autópálya által.
A lap értesülése szerint a fejlesztésben a 83-ashoz kapcsolódó repülőtéri bekötőút kivitelezése is szerepel. Ehhez kapcsolódva országos közútkorrekciókat végeznek a Marcaltőre vezető 8408-as úton, illetve a 8314-esen, körforgalmakat hoznak létre, és négy hidat is megépítenek.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A regionális gyűjtőút nemcsak Pápát köti össze az autópályával, vagy a repülőteret az autópályával és Győrrel, hanem a környező települések is jól tudják majd használni, a fejlesztés rendkívül biztonságos közlekedést tesz lehetővé, valamint a menetidő is lerövidül.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


