Egy hófehér, gigászi galamb keltett feltűnést Szekszárd belvárosában – a videó tanúsága szerint kétszer akkora, mint a körülötte tipegő városi társai.
Ezzel a módszerrel megmentheted haldokló növényeidet: ingyen van, egy banánhéj kell hozzá
Rengeteg pénzt költhetünk, hogy otthonunkat minél több szépen zöldellő növény díszítse ne csak a kertben, hanem a beltéri helyiségekben is. Növényeink életben tartásához sokszor nem elég az öntözés, és a minőségi, bolti tápanyagok sem mindig célravezetőek, ráadásul rendkívül drágák. Egy ausztrál nő viszont rájött, hogyan tarthatjuk frissen növényeinket, egy konyhai hulladékból készített oldattal.
Nem csak az emberek életében kiemelten fontos az egészségmegőrzéséhez a megfelelő táplálkozás. A növények számára is elengedhetetlen, hogy mindig hozzájussanak a szükséges tápanyagokhoz. Erre a célra az öntözésen kívül különböző tápoldatokat, műtrágyákat, humuszt használunk, ám sok esetben a minőségi műtrágyák, mesterséges, bolti tápanyagok vásárlása nem éppen olcsó mulatság.
Egy ausztrál nő rájött, hogy könnyedén új életre keltheti beltéri növényeit egy egyszerű trükkel, ami ráadásul ingyen van. A növények mamájaként emlegetett hölgy, összesen 50 szobanövényről gondoskodik otthonában, ezért igazi szenvedélyes gyűjtőnek számít. Az új házi praktikát kifejezetten arra az esetre találta ki, amikor a növények levelei erejüket vesztve, elkezdenek lógni. A Facebookon The Pantry Mama néven ismert közösségi oldalán arról írt, hogy a banánhéj segíthet a növények életben tartásában, mivel a banán káliumot, foszfort és kalciumot is tartalmaz, ami egyfajta természetes műtrágyaként működhet és jó a növényeknek.
Kimutatta, hogy a banánhéj lehet a titok a haldokló növény néhány órán belül történő újjáélesztésében. Így ahelyett, hogy evés után kidobnánk a feleslegessé vált héjakat, egy trükkel újrahasznosíthatjuk szemetünket.
A Daily Mail megkérdezte az ausztrál növény mamát, hogyan működik pontosan a módszer, így akik kipróbálnák a különleges trükköt néhány egyszerű lépéssel elkészíthetik a banánhéjas tápanyagot.
- Gyűjtsük össze a banánhéjakat és tegyük egy befőttesüvegbe.
- Töltsünk vizet az üvegbe és áztassuk 24 órán keresztül a héjakat.
- Ezt követően öntözzük meg növényeinket a vízzel.
- Dobjuk a komposztba a kiáztatott héjakat.
Táplálja a vízzel a növényeket, és a héj pedig mehet a komposztba
- írta a The Pantry Mama.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A káliummal, foszforral és kalciummal dúsított víz számos előnnyel járhat a növények számára. Ezek az ásványi anyagok biztosítják növényeink egészségét, frissességét, valamint a kártevőkkel és betegségekkel szembeni ellenállás feltételeit. Állítólag a banánban található foszfor hozzájárul a jó gyökér- és hajtásnövekedéshez is.
A növények vízben való áztatása néha nem elegendő, ezért néha hozzá kell adnunk egy-egy háztartási összetevőt, hogy egy tápláló oldatot hozzunk létre. A növény-műtrágya használatának gyakoriságát illetően a The Pantry Mama kifejtette, hogy akár hetente is használhatjuk.
Több mint 50 növényem van, tehát minden egyes alkalommal elkészítek egy adagot, amikor valaki banánt eszik, majd a vizet kinyitom, attól függően, hogy melyik növénynek van rá szüksége
- mondta.
A portál arról is írt, hogy ez nem az első alkalom, amikor egy természetes növényi műtrágya elterjedt az interneten. Korábban szintén egy ügyes trükköt fedeztek fel a „szomorú” szobanövények újbóli életre keltésére. Ennél a módszernél néhány dl meleg, langyos vízhez epsom sót, vagyis keserűsót adunk, majd ezzel locsoljuk meg a leveleket. Az epszómsó gazdag magnézium-szulfátban, ami növeli a klorofilltermelést, míg a meleg víz segít a talajban található kártevők, például levéltetvek és atkák elpusztításában. Más természetes növényi műtrágyák közé tartozik például az alga.

Retró névvel magyar drogérialánc hódít vidéken, Budapesten viszont nyoma sincs: itt nyílt új üzletük
Sokak örömére hivatalosan is megnyitotta kapuit Szekszárd belvárosának legújabb üzlete: az Arany János utcában, a korábbi Rossmann helyén kezdte meg működését az Azúr drogéria.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


