Székesfehérváron bombariadó miatt kellett kiüríteni két jelentős bevásárlóközpontot szerda este.
Pécs gazdasága veszélyben van a leálló vállalkozások, inaktívvá váló egyének okán. Ez hívta életre a REVID Pécs kezdeményezést, amit a Pécsi Tudományegyetem álmodott meg. Úgy vélik, hogy a krízishelyzetben úgy tehetnek a legtöbbet, ha ebben a megváltozott helyzetben lehetőségeket, támogatást nyújtanak egymásnak. Hogy hogyan? Egy olyan közösség segítségével, akik a felmerülő problémák konkretizálása után közösen kezdenek megoldási alternatívákat vagy kompetenciákat keresni. A baranyai vállalkozások összefogására azonban nem ez az egyetlen példa: elindult az úgynevezett „egy plusz egy” kezdeményezés is, amely során a vállalkozások a saját nyereségükből felajánlott összeg mellé a magánvagyonukból is ajánljanak fel ugyanakkora összeget a járvány elleni küzdelemre. A HelloVidék most ezeknek a mintaértékű programoknak járt utána, mutatjuk a részleteket!
A gazdasági aktivitás újraélesztésében nyújt segítséget a baranyai térség vállalkozásainak a REVID Pécs. A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara (PTE-KTK) által indított kezdeményezés kiemelten a kis- és középvállalkozások számára biztosít platformot, ahol az aktuális kihívásaikkal és a problémáikkal hozzáértő tudásgazdákra, tapasztalt szakemberekre találhatnak. A kezdeményezésben a kar tanárai mellett a hallgatók is részt vesznek, továbbá együttműködő partnerként részt vesz többek között a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara.
Amennyiben az Ön vállalkozása akut gondokkal küzd, vagy az „előre menekülés” tekintetében tanácstalan, ossza meg a REVID Pécs közösségével, s keressünk közösen megoldást vagy olyan kompetenciát, ami támogatást adhat Önnek a gyógyír kitalálásában. Ha Önnek szabad, ki nem használt kapacitása, kompetenciája vagy olyan megoldása van, ami rugalmasan képes segíteni a bajbajutott gazdasági szereplőket a túlélésben, előre menekülésben, akkor azt is ossza meg a REVIDPécs közösségével
– hívta fel a figyelmet a létrehozott közösség valamennyi platformján az egyetem.
Az alulról jövő kezdeményezés nem véletlenül kapta a REVID Pécs nevet: a megálmodói ezzel egy kicsit a talán furcsának hangzó, COVID-19 vírusra utalnak egy szójátékkal, ami a gazdaság revitalizációját is szimbolizálja. Tudják, hogy a város gazdasága az emberek tevékenységéből épül fel és „ha nem kelnek fel nap mint nap és cselekszenek valami értékeset, akkor a vállalkozások és így a város gazdasága is megáll”. Ezért szeretnének tenni valamit. Arra kérik a bajba került vállalkozásokat, hogy ha valamit nem tudnak megoldani, akkor azt mondják el, és keressenek együtt megoldást egy tenni akaró közösséggel. Emellett arra kérik a szerencsésebbeket, hogy ha nincs szükségük segítségre, de segítenének, akkor mondják el hogyan, miben tudnának abban, hogy hasznosulhasson ott a szakértelmük, ahol aktuálisan a legnagyobb szükség van arra.
Az egészségügyben dolgozó kollégáink odateszik magukat a végsőkig a járványhelyzetnek a kezelésébe, akkor nekünk is az a dolgunk, hogy az ezzel a többé-kevésbé szinkronban megjelenő gazdasági nehézségek vonatkozásában segítő kezet nyújtsunk a térség vállalkozásainak
– mondta dr. Schepp Zoltán professzor, a PTE-KTK dékánja.
A kis- és középvállalkozások mellett így munkalehetőséget, szakmai gyakorlatot kínálnak közvetve az egyetem hallgatóinak is, akik akut és aktuális kihívások közepette tudják a kreativitásukat és az együttműködési képességüket az egyébként korlátozott lehetőségek mellett kamatoztatni.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az április elején indult kezdeményezés láthatóan sikeres. Szemezgessünk az eddigi példákból:
- Ingyenes webinárium: Hogyan tudod az üzletedet felhelyezni a térképre a közösségi média segítségével?
- Online workshop: a vállalkozóvá válás folyamata, feltételrendszere és sikertényezői;
- Online kerekasztal-beszélgetés: kihívás vagy lehetőség? Új szituációk és marketinggyakorlatok;
- Hét egyszerű tipp: a weboldalad legyen az online szupererőd;
- Online kutatás: a vírus kapcsán kialakult üzleti szituáció következményeinek elemzése;
- Online kiállítások és látogatási terek: lehetőségek és megoldási alternatívák;
- Online számlázás: segédletek;
- A kávézás Netflixe: előfizetéses havi kávékiszállítás;
- Házhoz szállítási segítség;
- Friss zöldséget mindenkinek: az őstermelők összefogása és a házhoz szállítás megoldása.
Szintén a koronavírus járvány leküzdéséért indították el a baranyai megyeszékhelyen az úgynevezett „egy plusz egy” kezdeményezést is, amely során a vállalkozások a saját nyereségükből felajánlott összeg mellé a magánvagyonukból is felajánlhatnak ugyanakkora összeget a pandémia elleni küzdelemre. Az összefogást Nagy László, a pécsi TECHNIQ csoport tulajdonosa kezdeményezte, aki levelet juttatott el számos baranyai cégtulajdonoshoz, ügyvezetőhöz. Felhívásában arra ösztönözte őket, hogy a „gazdasági túlélés” jegyében próbálják megakadályozni, hogy az új koronavírus terjedésének várható hatásai számos baranyai vállalkozást a szakadék szélére sodorják.
De a gazdasági túlélés feladata így is eltörpül az emberi élet megvédése mellett
– írta az üzletember, aki személyes példamutatással összefogásra kérte a vállalkozások döntéshozóit: utaljanak át a Pécsi Tudományegyetem Közhasznú Alapítványának számlaszámára akkora összeget, amelyet nélkülözni tudnak a cégük számlájáról és ezt egészítsék ki ugyanennyivel a saját számlájukról. Az alapítvány a befolyó pénzből pedig így a legrövidebb idő alatt tudja beszerezni a szakemberek által a gyógyításhoz meghatározott legszükségesebb eszközöket, műszereket. De ennél jóval többet jelent: a pénzbeni támogatást mindig a frontvonalban dolgozók aktuális szükségleteinek megfelelően, korrekt és szakszerű elbírálás után tudják a megfelelő helyre irányítani.
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
-
Milyen lakáscélod van? Vásárlás vagy felújítás?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy mit gondolnak olvasóinknak a lakás-előtakarékosságról.
-
Milliókat is bukhatnak a lakástulajdonosok, ha nem figyelnek erre
Arra keressük a választ, hogy az olvasóink a lakásukat vagy ingatlanjukat érinthető káresemények közül mitől tartanak a leginkább.
-
Ingatlant vennél vagy felújítanál a lakásszámládból?
Arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen célra fordítanák szívesen lakás-előtakarékossági szerződésüket.
-
Kiváló Minőségű Élelmiszerek az ALDI polcain (x)
Az ALDI egyre több, olyan magas minőségű termékkel várja a vásárlókat, amely elnyerte a Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegyet!