A galambok városi etetése nemcsak kedves gesztus, hanem komoly közegészségügyi és jogi problémák forrása is lehet.

Dél-koreai cég építhet alumínium alkatrészeket gyártó üzemet Maglód mellett, a 31-es főút szomszédságában - számolt be az RTL Híradó. A helyiek minderről csak akkor értesültek, amikor eltűntek a területet borító fák.
Egy dél-koreai vállalat alumínium alkatrészgyártó üzem létesítését tervezi Maglód közelében, a 31-es főút mentén. Az RTL riportja szerint azonban a helyi lakosság aggodalmát fejezi ki, mivel állításuk szerint velük nem történt előzetes egyeztetés a projektről. Az önkormányzat azzal védekezik, hogy az érintett területet már 2004-ben értékesítették.
Papp Ildikó, a település független önkormányzati képviselője arról tájékoztatott, hogy bár a beruházás részletei egyelőre homályosak, az építkezés kezdete küszöbön áll. Erre utal, hogy rövid időn belül egy 1,8 hektáros erdősávot irtottak ki a főút mentén, valamint új bekötőút tervezése is folyamatban van az M0-ás autóúthoz Nagykátánál.
A helyi lakosok attól tartanak, hogy az új fejlesztések következtében jelentősen megnövekedhet a forgalom és gyakoribbá válhatnak a dugók a térségben. Az Építési és Közlekedési Minisztérium erre reagálva közölte, hogy a várható forgalomnövekedés okozta problémákat egy alagút megépítésével kívánják orvosolni.
A képviselő elmondása szerint a beruházó két, egyenként hatezer négyzetméteres létesítményt tervez a területre, továbbá 300 fő befogadására alkalmas szálláshelyet is kialakítanának. A tervezett fejlesztésekkel kapcsolatban november közepén lakossági fórumot szerveznek, ahol Maglód új, független vezetése egyeztetni kíván a helyi lakosokkal. Az önkormányzat ígéretet tett arra, hogy amennyiben lehetséges, módosításokat eszközölnek az építési terveken a lakosság igényeinek figyelembevételével.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


