Sokan nézik esténként a Holdat, legyen szó csillagászatról, spirituális gyakorlatokról vagy egyszerűen a természet szépségeinek megéléséről. Nézzük, mikor várható telihold 2025-ben.

Az idei évben 60 ezerrel kevesebb adófizető ajánlotta fel személyi jövedelemadója 1%-át civil szervezeteknek, ami azt jelenti, hogy a jogosultaknak kevesebb mint fele élt ezzel a lehetőséggel. Egy kutatás szerint a csökkenés hátterében a bizonytalanság, bizalmatlanság és tájékozatlanság áll - derült ki az InfoRádió interjújából.
A Magyar Fundraising Akadémia és a Human Dialog által végzett reprezentatív kutatás eredményei alapján a jogosultaknak mindössze 35-45%-a ajánlotta fel adója 1%-át. A kutatás célja az volt, hogy feltárja, miért csökken a felajánlási hajlandóság, és hogyan választanak civil szervezeteket az adományozók.
Dömötör Károly, a Human Dialog operatív vezetője elmondta, hogy idén nem érte el az 1,8 millió főt a felajánlók száma, míg korábban növekvő tendencia volt megfigyelhető. A tehetősebb adófizetők viszont nagyobb arányban ajánlanak fel. Idén körülbelül 17 milliárd forint kerül civil szervezetekhez, és hasonló összeget kapnak az egyházak és vallási felekezetek. Összesen 29 933 civil szervezet részesül ezekből a felajánlásokból.
A kutatás a visszaesés okait is vizsgálta, és sok megkérdezett a bizonytalanságot és tájékozatlanságot emelte ki. Dömötör szerint sokan nem tudják, mekkora jelentősége van a felajánlásoknak, illetve hogyan kell élni a lehetőséggel. Emellett sokan kételkednek abban is, hogy a pénz valóban eljut-e a megfelelő helyre.
A legnépszerűbb felajánlási célok között hagyományosan a gyermekegészségügyet támogató szervezetek, valamint az állatmenhelyek és állatvédelmi szervezetek szerepelnek. Idén a legtöbb támogatást a Partizán Rendszerkritikus Tartalomelőállításért Alapítvány kapta, amelynek 36 978 felajánló összesen több mint 416 millió forintot adományozott.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A kutatásból az is kiderült, hogy a felajánlók többsége magasabb iskolai végzettségű, és elsősorban Budapesten vagy annak környékén él. Az emberek több információt szeretnének kapni arról, mire használják fel a civilek a felajánlott összegeket, és a válaszadók 60%-a fontosnak tartja, hogy tisztában legyen a szervezetek terveivel.
A felajánlások egyenként átlagosan már 10 ezer forintot jelentenek, ami egy-egy szervezet számára évente több millió forint támogatást hozhat. A kutatás szerint 52%-uk támogatná, hogy a jelenlegi 1%-nál magasabb összeget lehessen felajánlani, és 39% több szervezetnek is adományozna, ha erre lehetősége lenne.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


