A Magyar Nemzeti Bank havi átlagos árfolyamával számolva az áprilisi medián kereset 965,7 eurónak felelt meg.

Valaki most tudta meg 50 millióval tartozik 3 millió helyett: itt a Buda-Cash-botrány újabb fejleményei
Az egykori Buda-Cash ügyfelek számára végre dereng a fény az alagút végén. A Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit (PSFN) Kft. tájékoztatása szerint megkezdődött a Saxo Banknál őrzött értékpapírok és bizonyos pénzeszközök visszaszolgáltatása. Az Equilor Befektetési Zrt. közreműködésével zajló folyamat során az ügyfeleket levélben és telefonon értesítik a vagyonkiadás részleteiről- írta a Telex.
A kártalanítás azonban nem minden ügyfél számára jelent megoldást. Sokan még mindig várnak az értesítésre, míg mások, az úgynevezett "negatív egyenlegesek" csoportja, újabb kihívásokkal szembesül. Ez utóbbi csoport helyzete a 2015-ös "frankageddon" eseményeire vezethető vissza, amikor a svájci frank árfolyama váratlanul megerősödött.
A PSFN megerősítette, hogy az elmúlt négy hónapban mintegy 1,5 milliárd forint értékű ügyféleszköz kiadására került sor. Ugyanakkor hangsúlyozták, hogy még mindig jelentős számú ügyfél nem rendelkezett a kiadható vagyona felett, annak ellenére, hogy többször is megkeresték őket.
A "negatív egyenlegesek" helyzete különösen összetett. A Saxo Bank 2015-ös átárazása miatt sokan hatalmas veszteségeket szenvedtek el. A PSFN álláspontja szerint ezek a követelések jogszerűek, és a felszámolási vagyon részét képezik. Ennek megfelelően a követelésállományt külső követeléskezelőknek adták át.
Az érintett ügyfelek azonban vitatják ezt az álláspontot. A "Saxo bank károsultak" Facebook-csoport szerint már két jogerős bírósági végzés is született magánszemély ügyfelek javára. Érvelésük szerint, mivel a Saxo Bank nem jelentkezett be hitelezőként a felszámolás során, a követelések nem jogosak.
A helyzet jogi szempontból rendkívül bonyolult. Míg egyes ügyfelek a követelések behajtását sürgetik, mások a már lefoglalt pénzeszközeikből is visszaigényelnének. A károsultak ügyvédei szerint tartalékot kellene képezni arra az esetre, ha a "negatív egyenlegesek" megnyernék a folyamatban lévő pereket.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az ügy immár közel egy évtizede húzódik, és rendkívül megterhelő az érintettek számára. Sokan attól tartanak, hogy az ügyfelek egy része nem ismeri kellően a jogi eljárásokat, és megijedve a követelésektől, hajlandó lehet fizetni. A károsultak szerint tisztességes megoldás lenne, ha az ügyfelek helyzetét a jogerős bírósági döntésekkel összhangban rendeznék, és erről széles körű tájékoztatást kapnának az érintettek.
A Buda-Cash-botrány utóélete rávilágít a pénzügyi rendszer sebezhetőségére és a befektetővédelem fontosságára. Az ügy lezárása nemcsak az érintett ügyfelek, hanem a pénzügyi szektor iránti bizalom helyreállítása szempontjából is kulcsfontosságú lenne.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ezt nézik meg most a magyarok a hitelfelvételkor
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink mi alapján választanak hitelt.


