A horvát tengerparton sétálva sokan elcsábulnak: egy szép kagylóhéj, egy különleges kavics, egy apró tengeri emlék...

Kevesen tudják, de ezért komoly büntetést kaphatnak a magyar dohányosok: bárkire lecsapnak a hatóságok
Július elején megindult a dohánylevelek betakarításának szezonja, az úgynevezett „törés”. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatósága – a bűnügyi szakterülettel karöltve – kiemelt figyelmet fordít a feketekereskedelem megakadályozására.
Az alapos kontroll az ország egész területét érinti, legyen az közúti szállítás, telephely ellenőrzés vagy a termőterület folyamatos monitorozása. A NAV fokozott figyelmet fordít Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegye területére, hiszen hazánk dohánytermelő területének több mint 80%-a itt található. A két vármegyében többszáz termelőre és több ezer hektárnyi termőterületre kell egyszerre koncentrálni.
Az egyenruhások legfőbb küldetése megvédeni a legális dohánytermelőket, visszaszorítani az illegális dohányipari jogsértéseket, és megakadályozni a dohánylevelek feketepiacra jutását. A korábbi évek tapasztalatai azt mutatják, hogy a pénzügyőrök ébersége igencsak hasznos, hiszen a tavalyi évben közel 7,5 tonna, több mint hárommilliárd forint értékű adózatlan fogyasztási dohányt foglaltak le, és indítottak jövedéki törvénysértés miatt eljárást.
A NAV – egészen a dohánybetakarítás végéig – folyamatosan biztosítja a pénzügyőri jelenlétet; az ellenőrzéseket civil autók, drónok és terepszínű öltözet is segítik. A NAV arra is felhívja a figyelmet, hogy dohánytermék csak a NAV által nyilvántartásba vett regisztrációra kötelezettek között értékesíthető és adható közvetlenül. Dohánylevél „napszámos” munkavégzés ellenértékeként sem adható át az idényjellegű munkát végző munkavállalóknak.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


