Az árrésstop ellenére nem érezhetjük, hogy többet érne a pénzünk, de ennek inkább pszichés és más gazdasági okai is vannak

A foglalkoztatottak 57 százalékának rosszabb az anyagi helyzete az egy évvel ezelőtti állapothoz képest, állítja egy friss kutatás. Sokan voltak kénytelenek felélni a megtakarításaikat.
Az aktívan dolgozó magyarok 24 százalékának „jelentősen romlott”, további 33 százalékának „kicsit romlott” az anyagi helyzete az elmúlt egy évben – írja a nepszava.hu a Publicus Intézet szeptemberi reprezentatív kutatása alapján. A megkérdezettek 20 százalékának nem változott a jövedelmi helyzete, 12 százaléknak pedig javult. Bár a kérdések szubjektív jövedelemérzetre kérdeztek rá, az idei évben is tapasztalt magas infláció, valamint a csökkenő fogyasztási adatok tükrében az eredmények mégsem meglepők.
A felmérésből az is kiderült, hogy a foglalkoztatottak 59 százaléka kapott béremelést az elmúlt 12 hónapban, míg 38 százalékuknál semmilyen bérrendezés nem történt. Utóbbiak esetében egyetlen év alatt 15-20 százalékkal csökkent a reáljövedelem. Ugyanakkor a béremelést kapottak közül is 39 százalék csak 10 százalék alatti emelést kapott, tehát a reáljövedelem az ő esetükben is csökkent. A reáljövedelmet legalább minimálisan szinten tartó 10-20 százalékos emelést csak a foglalkoztatottak 28 százaléka kapott.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


