Electric Power plant, Valencian Community, Spain. Europe.

Megint belenyúlhat a kormány a rezsiköltségekbe: már készül a terv, erre kell figyelni

2023. június 13. 08:33

Újabb részleteket közölt Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az általuk javasolt céges rezsicsökkentési javaslatról.  

MKIK arra kéri a kormányt, hogy vizsgálja felül és igazítsa a fix áras energiaszerződéseket a piaci árszinthez a vállalkozásoknál. Parragh László hétfő este az ATV Egyenes Beszéd című műsorának is a vendége volt. Szerinte nagy hátrányba kerültek azok a vállalkozások, amelyek hosszú távú szerződéseket kötöttek a szolgáltatókkal, amikor elszálltak az energiaárak, ezért most az kéri az iparkamara a kormányzattól, hogy vizsgálja felül ezeket és igazítsa azokat a piaci árakhoz.

A rövid távú kormányzati segítség mellett azt is kérik, hogy a kabinet ösztönözze a cégeket az energiaellátásuk korszerűsítésére.

A Portfolio szerint korábbi tapasztalatok fényében nem lenne meglepő számunkra, ha a kamarai javaslatból viszonylag gyorsan kormányzati intézkedés születne. Jellemző volt ugyanis az elmúlt évekre, hogy sok esetben elsőként a kamara elnöke jelzett előre egy bizonyos gazdaságpolitikai szándékot, ami végül abban a - kamara által is javasolt - formában meg is valósult.

 

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. június 2. 19:53
Dirk Gerkens, az RTL Magyarország korábbi vezérigazgatója (jelenleg a United Media Group igazgatóság...
Holdblog  |  2025. május 31. 10:56
Politika, ha eszünk, politika, ha nem eszünk, és megáll az eszünk Az emberek nem isznak tejet, nem z...
ChikansPlanet  |  2025. május 30. 09:55
Miközben egy másfél évvel ezelőtti jogszabálymódosítás nyomán lehetővé vált, hogy újra szélerőművek...
KonyhaKontrolling  |  2025. május 30. 07:48
A használat és a költség örök problémája, hogy gyakorlatban sokszor elválnak egymástól. Ez pedig szi...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 3. kedd
Klotild
23. hét
EZT OLVASTAD MÁR?