13 °C Budapest
construction warehouse with cement bags for industry use

Nem tudja lerázni magáról a válságot a magyar ipar: lesznek itt még bajok

2021. szeptember 14. 18:58

2021 júliusában az ipari termelés volumene 8,0%-kal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 10,2%-kal emelkedett. A növekedéshez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult, azonban a legnagyobb súlyú járműgyártás csökkent - közölte a KSH.

Az egy évvel korábbihoz képest 10,2 százalékos növekedést mért a KSH az iparban, viszont tavaly még mélyponton volt a termelés. Valójában február óta nem volt jelentős változás.

A legnagyobb mértékben a villamos berendezés gyártása nőtt. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021 júniusához képest 0,5%-kal mérséklődött. A termelés szintje hasonló volt, mint a járvány előtt, 2019 júliusában.

2021. júliusban az ipari termelés volumene 8,0%-kal emelkedett az előző év azonos időszakához mérten. (Az első becslésben közölt júliusi adathoz viszonyítva a második becslés adata nem változott.) A szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás júliusban az előző hónaphoz viszonyítva 0,5%-kal csökkent.

Az ipari export volumene 7,2%-kal nagyobb volt az egy évvel korábbinál. Azonban a feldolgozóipari exportértékesítés 30%-át képviselő járműgyártás kivitele 8,6, a 13%-os súlyú számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásáé 3,9%-kal visszaesett. Az ipar belföldi értékesítése 11,7, a feldolgozóiparé 11,8%-kal emelkedett az előző év azonos hónapjához képest. Az iparon belül döntő súlyt (96%) képviselő feldolgozóipar termelése 7,6, az energiaiparé (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) 3,8, a csekély súlyú bányászaté 27%-kal bővült.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kiszámoló  |  2025. május 23. 12:30
Furcsa banki csalásos esetekről számolt be a 24.hu ma. Ebben a cikkben arról irnak, hogy nem szokáso...
MEDIA1  |  2025. május 23. 12:06
A műsor címe Kóstoljuk meg!
Holdblog  |  2025. május 23. 08:00
Sokáig nehezen nyelte le az átlagos európai kormány, még nehezebben hitte el az utca embere, hogy Kí...
KonyhaKontrolling  |  2025. május 23. 07:45
Azok, akik már elérték a FIRE-t (vagy legalábbis az FI részét) sokszor gondolkoznak el azon, hogy me...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. május 23. péntek
Dezső
21. hét
EZT OLVASTAD MÁR?