A mostani forró nyáron sokakat érdekelhet, hogyan lehet a klíma- és légkondicionáló eszközökkel pénzt spórolni a mindennapi használat során.

Durva áremelés: 170 helyett 270 dollárért adnak ezer köbméter földgázt Európának az oroszok
Jelentősen megemelte a földgáz idei átlagárára vonatkozó becslését a Gazprom. Így Európának átlagosan 269,6 dollárt (kb. 81 ezer forintot) kell majd fizetnie ezer köbméter földgázért idén. Az orosz cég a 2021-es költségvetésben még 170 dolláros (kb. 51 ezer forintos) árral számolta ugyanezt.
Jelentősen megemelte az Európának szánt földgáz idei átlagárára vonatkozó becslését az orosz Gazprom, mivel megnőtt az energiahordozó iránti kereslet a gazdaság élénkülés után. Az orosz cég legújabb előrejelzése szerint Európának átlagosan 269,6 dollárt (kb. 81 ezer forintot) kell majd fizetnie ezer köbméter földgázért idén, ami már a júniusi 240 dolláros (kb. 72 ezer forintos) árhoz képest is komoly emelés, hát még ahhoz képest, hogy a cég a 2021-re vonatkozó költségvetésében még ennél is alacsonyabb, 170 dolláros (kb. 51 ezer forintos) ár szerepelt.
A Gazprom a napokban hozta nyilvánosságra, hogy nyugat-európai gázexportja 28,52 százalékkal, 77,235 milliárd köbméterre nőtt. A Közép-Európába irányuló szállítás 17,792 milliárd köbméterre bővült az egy évvel korábbi 17,73 milliárdról, Törökországba pedig 14,623 milliárd köbméter érkezett az első hat hónapban, mintegy duplája az egy évvel korábbinak.
A társaság összbevétele 46,2 százalékkal, 2754 milliárd rubelre (1 rubel=4,06 forint) nőtt az első hat hónapban éves összevetésben. A cég nyeresége 718,31 milliárd rubel volt a tavalyi első félévi 253,87 milliárd rubel veszteséggel szemben az orosz számviteli szabályok (IFRS) alapján.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


