Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a kedd délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Elemzők azzal számolnak, hogy drágulnak a közép-európai országok devizái a következő 12 hónapban a térség gazdaságainak az erősödésére és a várható monetáris szigorítás hatására.
A Reuters által március 2-6. között megkérdezett elemzők véleményének átlaga szerint a forint 2,2 százalékkal, 307,5 euróra drágul a jövő év február végére. Többek között Németh Dávid, a K&H vezető elemzője azt mondta, hogy az MNB évekig szinten tarthatja az alapkamatot, viszont még az idén megkezdi a likviditástöbblet kivonását, amit a deviza-swap ügyletekkel ért el.
A Reuters hírügynökségnek válaszoló szakemberek véleményének az átlaga szerint a cseh korona a következő 12 hónapban 2,3 százalékkal 2012 óta legmagasabb szintre, 24,85 koronára drágulhat az euróhoz képest. A korona árfolyamát az a várakozás hajtja fel, hogy a cseh központi bank folytatja a kamatemelést az infláció visszafogása céljából.
A zloty esetében 1,2 százalékos drágulást várnak február végére, amikor 4,14 zloty ér majd 1 eurót. A lengyel jegybanknak nem okoz fejtörést az infláció, ezért várhatóan szinten tartja az alapkamatot szerdán. Elemzők szerint a lengyel központi bank majd csak valamikor jövőre kezd kamatot emelni.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


