A különösen forró nyarak idején magától értetődő, hogy több vizet iszunk.

Az Országos Mentőszolgálat csütörtöki bejelentése szerint a vidékről Budapestre vezényelt mentősök két szendvicset kapnak egy 16 órás műszakra, amit a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége (MOMSZ) méltatlannak tart a megterhelő munkakörülményekhez. A mentőszolgálat a kritikákra reagálva hangsúlyozta, hogy már 2021-ben elindították a Hambulancia programot, amely kedvezményes étkezési lehetőségeket biztosít, és az étkezést nem tartják a jogszabályok szerint munkáltatói juttatásnak.
Mint arról csütörtök reggel beszámoltunk a Pénzcentrum oldalán, két szendvics jár egy 16 órás műszakra: ennyit biztosít az Országos Mentőszolgálat a vidékről Budapestre vezényelt mentősök számára. Ez a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége (MOMSZ) szerint méltatlan egy ilyen megterhelő munkakörülmények között dolgozó csapat számára.
Cikkünk megjelenése után az Országos Mentőszolgálat Kommunikációs és PR Osztálya a következő kiegészítést küldte:
"Nem újkeletű a mentődolgozók étkezését támogató kezdeményezés, az Országos Mentőszolgálat 2021-ben indította el Hambulancia néven a bajtársakat támogató programját, amelyhez eddig már 451 vendéglátóhely csatlakozott. Külön digitális térképet hoztunk létre, melynek segítségével szolgálat közben nem csak a vidéki, hanem a fővárosi bajtársaink is megkereshetik a hozzájuk legközelebbi kedvezményes étkezési lehetőséget, amivel azóta már 435 ezer alkalommal éltek. A jogszabályok szerint a munkáltatói juttatásoknak nem része az étkeztetés, a mentőmunka jellegéből adódóan a központi melegétel ellátás logisztikai kihívást is jelent, de igyekszünk így is támogatni a megterhelő munkát végző bajtársainkat. A szendvics ellátás tehát egy jóindulatú kezdeményezés az OMSZ részéről, ami nyilvánvalóan nem biztosít teljes értékű napi étkezést, de egy kis segítséget jelenthet. A szendvicsek számát igény szerint növelni fogjuk, hogy ezzel is tegyünk valamit bajtársainkért, szemben a mindent harsányan bíráló MOMSZ-szal, akik a feszültségkeltésen kívül még soha semmilyen eredményt nem értek el az érdekképviselet területén."
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


