A legtöbbet a zalaegerszegiek, a legkevesebbet az MTK-sok utaznak majd a pénteken kezdődő bajnokság során.

Ezrek halnak meg teljesen feleslegesen: itt a bizonyíték, az egészségügy mostohagyerek lett Magyarországon
A rendszerváltás óta eltelt több mint harminc év egyik legnagyobb kudarca, hogy az egészségügy nem került a kormányzati prioritások közé. Ez a hiányosság nemcsak emberéletekben mérhető, de hazánk uniós és visegrádi összehasonlításban is egyre nagyobb hátrányt szenved – állítja Orosz Éva egészségügyi közgazdász-szociológus legfrissebb tanulmányában.
A Lege Artis Medicinae szakfolyóiratban megjelent, A felzárkózás kudarca című kétrészes tanulmány nemzetközi összehasonlításokat felhasználva mutat rá Magyarország egészségügyi helyzetének kritikus állapotára. Orosz Éva professzor emerita szerint a rendszerváltáskor meglévő történelmi esélyek kiaknázatlanul maradtak, és az elmúlt évtizedekben az ország egyre távolabb került nemcsak az EU nyugati tagállamaitól, hanem közvetlen szomszédaitól is - írja a hvg.hu
A kutatás szerint Magyarország egészségügyi közkiadásainak GDP-arányos részesedése 2022-ben alacsonyabb volt, mint az 1990-es évek elején. Ez a vizsgált 18 ország között példátlan visszaesés. Miközben a többi visegrádi ország (Csehország, Lengyelország, Szlovákia) az egészségügyre fordított kiadásokat emelte, Magyarország különösen a kétezres évek közepétől kezdődően látványosan lemaradt. Ez a lemaradás a lakosság egészségi állapotában is tetten érhető.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


