Egy átfogó kutatás szerint a nirmatrelvir-ritonavir és a remdesivir valószínűleg csökkenti a kórházi kezelés szükségességét enyhe vagy közepesen súlyos COVID-19 esetén.

Egyre többen mondanak nemet az állami egészségügyre: súlyos pénzt fizetnek már egy-egy vizsgálatért is
Egyre több magánegészségügyi szolgáltatónál lehet részletekben fizetni már a 30-40 ezer forintos alapvizsgálatokért is - eddig csak a drágább, nagyobb műtéteknél élt ez a gyakorlat. Mint kiderült, a magyarok jelentős része zsebből fizeti a magánegészségügyi kezelését.
Tavaly 15 százalékkal több időpontot foglaltak a magyar betegek a magánellátóknál, mint egy évvel korábban - írja a Népszava az egyik időpontfoglalást, betegút menedzselést segítő szoftvereket működtető cégre hivatkozva. Gáspár Péter, a MediCorp Hungary Zrt. ügyvezetője elmondta, bár ezzel párhuzamosan a magánegészségügyben a bevétel átlagosan 20 százalékkal nőtt, ám a nyereséget elvitte az infláció. 25-30 százalékkal drágultak az orvostechnikai eszközök, protézisek, növelték a költségeket az energiaár-változások is.
Ráadásul a kórházi szolgáltatásokat nyújtóknak gondot okoz az is, hogy akkor is működtetni kell a hét minden napján 24 órában a klímát, a sterilizálót, a gyógyszerhűtőket, ha nincs fizető páciens - közben a páciensek egyre gyakrabban mondják le az időpontokat, ezért egyre több szolgáltató törekszik arra, hogy már az időpontfoglaláskor zároljanak bizonyos összeget a beteg számláján. Mint kiderült, a magánorvoshoz járók nagyjából 9-10 százalékának van valamilyen magánbiztosítása, a többiek zsebből fizetnek.
Az a trend is látszik a piacon, hogy egyre több magánegészségügyi szolgáltató kínál részletfizetést: az ügyvezető szerint eddig ez csak a drága műtéteknél volt gyakorlat, de immár sok törekvés van arra, hogy a járóbeteg ellátásért fizetendő 30-40 ezer forint is fizethető legyen részletekben, mert ezzel újabb rétegeket lehetne bevonni a magánellátásba. Gáspár Péter arról beszélt, egy alap belgyógyászati vizsgálat vidéken, illetve a pesti oldalon 25-27 ezerbe kerül, Budán ez 37-40 ezer forint. Az olcsóbb vizitdíjakért sem utaznak a páciensek, hanem a lakóhelyükhöz legközelebb lévő szolgáltatót veszik igénybe - már nem feltétlenül az orvoshoz, inkább a magánegészségügyi szolgáltatókhoz kezdenek kötődni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


