A jelenlegi turbulens gazdasági körülmények az egész régiót óvatosságra intik, ami Magyarországra fokozottan jellemző.

Kattant a bilincs: ilyen gyógyszerekkel seftelt a magyar férfi a neten, elfogták a rendőrök
Elfogtak egy bajai férfit, aki nagy mennyiségű, Magyarországon nem forgalmazott gyógyszerrel üzletelt - közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán a police.hu oldalon. Azt írták, hogy a férfi asztma-, nyugtató és erős fájdalomcsillapító gyógyszereket szerzett be ismeretlenektől, amelyeket csomagküldő szolgálatok útján többnyire külföldre értékesített.
A rendőrök egy csomagfeladást követően ütöttek rajta a férfin, akinél 90 ezer tablettát találtak; az általa használt lakásokban és egy bérelt garázsban kartondobozokba csomagolva további, hazai forgalomban nem található, pszichotróp hatású anyagokat tartalmazó 479 990 tablettát és 830 üveget, valamint csaknem 4 millió forintot találtak és foglaltak le a nyomozók.
A 61 éves férfit a Bajai Rendőrkapitányságon gyógyszerhamisítás bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, őrizetbe vették és kezdeményezték a letartóztatását - áll a közleményben.

Súlyos, ami kiderült az "önkéntes" gyógyszertári árcsökkentésről: erről minden magyarnak tudnia kell
Az önkéntes gyógyszerár-korlátozás keretében 25 nem támogatott gyógyszer árát csökkentik a nagykereskedők, amelyek közül 24 szerepel a KSH fogyasztói kosarában.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


