A nyár aszályos hónapjai súlyos nyomot hagytak Csongrád-Csanád vármegye egyik legfontosabb vizes élőhelyén: a Nagyszéksós-tó szinte teljesen kiszáradt.

Mentálisan sérült betegeket leptek el az ágyi poloskák, egy frissen napvilágot látott videó alapján.
Nemcsak a paplanon, hanem a lepedőn is tobzódnak az ágyipoloskák az atatszo.hu-nak küldött videón, ami a szentgotthárdi pszichiátrián, azaz a Rábaparti Integrált Szociális Intézmény Vas Vármegye épületében készült.
Az intézmény még 1952-ben kezdte meg működését, és jelenleg 734 férőhelyes. Ezzel pedig az ország legnagyobb krónikus pszichiátriai betegeket gondozó otthona. Az ágyipoloska helyzet pedig az oldal forrásai szerint 2018 óta ilyen, annak ellenére is, hogy rendszeresen próbálják írtani a rovarokat. Azonban 1-2 nap után a helyzet ugyanolyanná válik, mint azelőtt.
Volt olyan, hogy a betegek aláírást gyűjtöttek, lementek az iroda elé, de csak azt a választ kapták, hogy folyamatban van az irtás. Eddig csak ebben az épületben volt probléma, most már a másik épület szintúgy fertőzött. Elhatalmasodott ez a poloskainvázió – fogalmazott a neve elhallgatását kérő forrás, aki szerint bár rendszeresen cserélik az ágyneműt, fél órával később már újra 50-60 rovar van az embereken.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A jövő oktatásának legfontosabb kérdése: kiválthatja az AI a hagyományos tananyagot?
A Tudományos Diákköri Mozgalom már évtizedek óta szerves része a magyar felsőoktatásnak.
-
Megtakarításból befektetés: avagy hogyan válhatunk befektetővé akár havi 50 ezer forinttal is?
Nyitrai Győzőt, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesét kérdeztük.


