v
v
Nem csak az önkormányzatoknak, hanem a magánembereknek is fel kell lépniük a szúnyogok ellen. A járványügyi szabályok értelmében a szúnyogok olyan rovaroknak minősülnek, amelyek adott esetben akár betegségeket is terjeszthetnek, vagyis a fellépés ellenük mindenkinek kötelessége
Immár tíz éve, hogy a katasztrófavédelem irányítja a szúnyogok elleni központi védekezést hazánkban. Ebben az évben áprilisban kezdődött az országos szúnyoggyérítés, ami azóta szakaszosan folyik, de a kis vízfelületeken fejlődő szúnyogok elleni védekezés érdekében a lakosság figyelmét is fel kell hívni arra, hogy kötelességük a szúnyogok szaporodásának akadályozása otthonukban - írja a Sokszínű Vidék.
Mint a lap felidézi, a a Nemzeti Népegészségügyi Központ honlapján szereplő tájékozatótban feketénfehéren leírják, hogy magánszemély is kötelezhető a szúnyogok elleni védekezésre. A járványügyi szabályok értelmében a szúnyogok olyan rovaroknak minősülnek, amelyek adott esetben akár betegségeket is terjeszthetnek, vagyis a fellépés ellenük mindenkinek kötelessége. Magánterületen a tulajdonos vagy fenntartó kötelessége, közterületen pedig az önkormányzat felelőssége a kártevők, így ebben az esetben a szúnyogok elleni védekezés.
v
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.