Több olyan potencianövelőt is talált a fogyasztóvédelmi hatóság, amelyek engedély nélküli hatóanyagokat tartalmaztak.

Sokkoló hír a Pfizerrel, Modernával oltottaknak: kiderült az igazság a legsúlyosabb mellékhatásról
A túlzott immunválasz lehet a felelős a szívizomgyulladásért azokban a ritka eseteiben, amelyeket egyes fiatal férfiaknál észleltek a koronavírus elleni mRNS-oltások beadását követően - írja az NBC News a Science Immunology című folyóiratban közzétett tanulmány alapján. Azonban számos kérdés továbbra is válaszra vár. Az például nem egyértelmű, hogy elsősorban miért fiatal férfiaknál alakult ki ez a jelenség.
A friss tanulmányban 23 fiatal vett részt: a 13-21 év közötti érintetteknél a Pfizer-BioNTech vagy a Moderna vakcina második adagját követően szívizomgyulladás alakult ki. Kilenc beteg - akik mindannyian Pfizer-oltást kaptak - vérmintáinak elemzése során emelkedett citokinszintet találtak - szúrta ki az Infostart.
A citokinok segítenek koordinálni a szervezet immunválaszát a kórokozókra, beleértve a baktériumokat, vírusokat és más behatoló mikrobákat, valamint a vakcinákat. Túl magas szint esetén azonban a citokinok a fehérvérsejtek gyors szaporodását válthatják ki, amelyek képesek gyulladást okozni. Úgy tűnik, hogy ez történik azoknál a fiatal férfiaknál, akiknél a vakcina beadását követően szívizomgyulladás vagy szívburokgyulladás alakul ki. "Ez kicsit egy kétélű kard" - mondta a tanulmány vezető szerzője, Carrie Lucas, a Yale Egyetem Orvosi Karának immunbiológiai docense, akik szerint az erős immunválasz a sejtek túlreagálásához vezet az érintettek esetében.
A kutatók arra nem találtak bizonyítékot, hogy a vírus tüskefehérjéjét célzó antitestek szerepet játszottak volna a szívgyulladásban. Korábbi kutatások azt sugallták, hogy az ilyen antitestek a szívszövetben lévő fehérjékhez is kötődhetnek, gyulladást okozva. Az érintetteket jelenleg kétféle gyógyszerrel kezelik, bár anélkül is felgyógyulnak az állapotból. A friss eredmények ugyanakkor segítséget jelenthetnek ahhoz, hogy hatékonyabban tudják kezelni azokat, akiknél kialakul a vakcina beadásának ezen mellékhatása
A szívizom- és szívburokgyulladás mint oltási szövődmény nagyon ritka, főként tizenéves fiúkat és fiatal férfiakat érint, és jellemzően az eredeti Pfizer vagy Moderna oltás második adagjának beadása után következik be. Amerikában ezt a vakcinát már nem használják, a bivalens oltás második adagját követően pedig nem jegyeztek fel ilyen eseteket 5-11 évesek körében.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A friss kutatás résztvevői korábban nem estek át a koronavíruson, mindannyian a Pfizer vakcina második adagja után egy-négy nappal tapasztalták a szívgyulladás tüneteit. Bár az elemzés csak a Pfizer vakcinát vizsgálta, Levy szerint észszerű az eredményeket extrapolálni a Moderna vakcinára, amely szintén mRNS technológiát használ. Maga a Covid azonban nagyobb valószínűséggel okoz szívgyulladást, mint az mRNS-oltás.
Bár a tanulmány segít megmagyarázni, hogy mi okozza a gyulladást azoknál az embereknél, akik mRNS-vakcinát kaptak, számos kérdés továbbra is fennáll. Lucas szerint kérdéses, miért férfiakat érinti inkább az állapot és miért csak a szívben lép fel gyulladás. Nem tiszta az sem, lesz-e hossz távú következménye az érintettek egészségére ennek az eseménynek. A vakcinagyártók folytatnak ilyen kutatásokat. Lucas szerint a kutatás eredményei indokolják a CDC korábbi ajánlását, mely szerint a 12-39 év közti férfiaknál 8 hetet érdemes várni az oltás két adagja közt. Azt reméli, nagyobb kutatások is igazolják majd eredményeiket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


