A papír kiskönyvtől hamarosan elbúcsúzhatunk, a minisztérium szerint csökken a papírmunka is ezzel, és az adatok digitálisan elérhetőek lesznek.

Akár negyven százalékkal is csökkentheti a nők teherbeesési esélyét a vízben és számos háztartási termékben is megtalálható „örök vegyszereknek” való kitettség – derült ki egy friss tanulmányból.
A úgynevezett perfluor- és polifluor-tartalmú alkil anyagok (PFAS-ok) az ember által előállított vegyi anyagok széles körben használt csoportját jelentik. Ez az összefoglaló név több mint 4700 vegyi anyagot fed le, amelyek idővel felgyülemlenek az emberi szervezetben és megnövelik a tüdőkárosodás, a pajzsmirigy megbetegedések, a túlsúly és a rák kialakulásának valószínűségét is - írta meg a HVG.
A New York-i Mount Sinai tudósai egy új tanulmányt végezték, amelyben 1032 szülőképes korú (18 és 45 év közötti) nő vett részt, akik 2015 és 2017 között próbáltak teherbe esni. A csoport megmérte a nőktől gyűjtött plazmában a PFAS-koncentráció mértékét, és az eredmények magasabb vegyi anyag koncentrációt mutattak.
A kutatás szerint ez átlagosan 30-40 százalékkal csökkentette a termékenységet, és az élve születés valószínűsége is alacsonyabb volt.
A tanulmány vezető szerzője, Damaskini Valvi szerint azt már eddig is tudták, hogy a „örök vegyszerek” megzavarhatják reproduktív hormonjainkat. Az anyagokat összefüggésbe hozták már a pubertás késleltetett kezdetével, valamint az endometriózis és a policisztás ovárium szindróma (PCOS) fokozott kockázatával is. A termékenységre gyakorolt drámai hatás azonban eddig kevéssé volt ismert.

Kimutatták tudósok: szoros összefüggés van a globális felmelegedés és a terhességi kockázatok között
A szélsőséges hőhullámokkal járó éghajlatváltozás világszerte növeli a terhességi kockázatokat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


