Tajvan a 2019-ben kötött szerződés alapján hamarosan megkapja az amerikai Abrams M1A2T típusú harckocsik második szállítmányát.

A kínai gyógyszerengedélyezési hatóság jóváhagyta a koronavírus elleni első, mRNS-t tartalmazó, hazai gyártású védőoltás forgalmazását - jelentette be szerdán a gyártó, a CSPC Pharmaceutical Group nevű kínai nagyvállalat, aminek különös jelentősége van, mert a külföldi vakcinák továbbra sem engedélyezettek az ázsiai országban. Kínában 2022 decemberében és 2023 januárjában robbanásszerűen megnőtt a koronavírusos esetek száma, miután váratlanul feloldották az addigi szigorú kijárási és utazási korlátozásokat.
A CSPC által kifejlesztett vakcinát az illetékes pekingi hatóság egyelőre csak "sürgősségi használatra" hagyta jóvá - írta a vállalat közleményében. Az új kínai védőoltás nagyon hatásosnak bizonyult az ellenőrző tesztelés során, amikor emlékeztető oltásként használták olyan embereknél, akik már kaptak más típusú vakcinát - tette hozzá a CSPC, további részletek ismertetése nélkül.
Az úgynevezett hírvivő, azaz mRNS alapú védőoltásokat általában a leghatékonyabbnak tartják a súlyos fertőzőbetegségek, így a koronavírus okozta halálozások csökkentésében. A hagyományos vakcinák működésének alapja, hogy fokozatosan hozzászoktatják az emberi szervezetet a vírus jelenlétéhez oly módon, hogy a legyengített vagy hatástalanított vírust közvetlenül a szervezetbe juttatják. Ezzel szemben a koronavírus-világjárványban széles körben elterjedt, mRNS alapú védőoltások másként működnek.
Ezek a vírus egy kisebb elemére összpontosítanak: a SARS-CoV-2 vírus esetén a tüskefehérjére. Az ilyen vakcina fő feladata, hogy a genetikai utasítások hordozóját, az úgynevezett hírvivő RNS-t juttassa az emberi szervezetbe, amely azután arra utasítja, hogy ilyen tüskefehérjét termeljen. A szervezet immunrendszere ezt az önmagában ártalmatlan tüskefehérjét a koronavírus részeként fogja észlelni, és válaszul ellenanyagot, antitesteket fog termelni.
Kína eddig még nem engedélyezte semmilyen külföldi vakcina használatát az országban, sem a Pfizer-BioNTech, sem a Moderna vakcináit, amelyek szintén mRNS alapú védőoltások.

Donald Trump csökkenti a vényköteles gyógyszerek árát az USA-ban: mindenhol máshol áremelésre számít
Donald Trump rendelettel csökkenti a vényköteles gyógyszerek árát az Egyesült Államokban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


