Egy átfogó kutatás szerint a nirmatrelvir-ritonavir és a remdesivir valószínűleg csökkenti a kórházi kezelés szükségességét enyhe vagy közepesen súlyos COVID-19 esetén.

Fogyni vágyó magyarok happolják el a fontos gyógyszert igazi betegek elől: tényleg ide jutottunk?
Hiány van többféle, az inzulinrezisztencia kezelésére használt gyógyszerből – ezt tapasztalják az érintettek, és ezt nyilatkozta az RTL Klub Híradójának is egy gyógyszerés. A hiányt az is okozza, hogy a gyógyszer testsúlycsökkentésre is hatékonyan lehet használni, extrém túlsúly esetén például az orvos is felírhatja. De egy dietetikus szerint sokan esztétikai célú fogyásra is használják.
Egy inzulinrezisztenciával élő fiatal nő Híradónknak azt mondta, ő is egy Facebook-csoportban tudta csak beszerezni a gyógyszert. Ez az egyetlen olyan készítmény, ami helyreteszi az inzulinszintjét, hogy ne legyen folyamatosan rosszul. Ezeknek az injekcióval beadható szereknek több típusa is forgalomban van Magyarországon. Van olyan, amelyiket inzulinrezisztencia nélkül is felírhat a szakorvos, például ha páciense jelentős, az egészségére káros túlsúllyal küzd.
Ám egyre több az olyan eset is, amikor esztétikai okok miatt szeretnének hozzájutni a gyógyszerhez, ami kizárólag receptre kapható. A híradónak egy fővárosi endokrinológus – kamerán kívül – arról beszélt, hogy sok kollégája ilyenkor is felírja a gyógyszert. Ez egyébként szerinte több tízezer forintos bírságot is vonhat maga után. A híradóban beszélt Mezővári Kata dietetikus is, szerinte
felmerül azoknak az orvosoknak a felelőssége, akik az alkalmazási előíráson túl írják fel ezt a készítményt. A páciensek közül vannak olyanok, akik kifejezetten ezzel a kéréssel érkeznek az orvosukhoz.
Mindez pedig odáig vezet, hogy a gyógyszertárakban már most hiánygyogyszer a szóban forgó termék, alig vagy egyáltalán lehet beszerezni. A gyógyszertárak pedig nem tudják ilyen gyorsan pótolni a terméket. Tehát a hiányt a vártnál magasabb kereslet és az egyes gyártóhelyek kapacitási korlátai okozzák az átmeneti, de a hazai gyógyszertárak mindent elkövetnek azért, hogy kielégítsék a megnövekedett igényt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


