Magyarországon és Európa középső részén különösen forró és száraz nyár várható az idei mozgalmas tavaszt követően.

Borzasztó meleg lesz nyáron Ürge-Vorsatz Diána fizikus és klímakutató szerint. A Közép-Európai Egyetem professzora arra figyelmeztet, hogy akár a 2 fokkal is melegebb lehet az átlagosnál.
Ürge-Vorsatz Diána klímakutató egy Facebook posztban írt arról, hogy 2022 nyara igazán forró lehet. A La Nina nevű óceáni légkörjelenségre utalt Ürge-Vorsatz, mely előrejelzések szerint több térségben is átlag feletti hőmérsékletet és aszályt figyelmeztet.
A kutató figyelmeztetett arra, hogy minél jobban csökkentsük pazarlásunkat, különösen az élelmiszerét, ugyanis a szárazság csak rontani fog a globális élelmiszerkrízisen. A jövőnk sem túl fényes szerinte: a klímakutató azt tanácsolja, hogy miközben megsülünk, gondoljunk arra, ez lehet életünk egyik leghűvösebb nyara.

Két betegség is durván kilőhet a következő 5 évben: ezekben már eddig is a világelsők között voltunk
A szakértők hangsúlyozzák, hogy a serdülők egészségének javulása jelentősen elmarad a kisgyermekek egészségében és fejlődésében elért eredményektől.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Többtucat termék árát csökkentette a Lidl: ezeknél a leglátványosabb a változás
Az árréstoppal érintett termékeken kívül is jelentős árcsökkentéssel találkozhatnak a vásárlóka a Lidl boltjaiban.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


